Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szövegértés és hallásértés...

Szövegértés és hallásértés fejlesztése? (b2, c1)

Figyelt kérdés

Emelt szintű nyelv érettségire készülök, 80% a minimum kitűzött cél. Idén október végén lesz az írásbeli, próbaérettségiket 60-70% körül szoktam megírni, ami nem elég.

Szöveg értelmezésénél és hallásértésnél is két alapvető problémám van. A figyelmem gyakran elkalandozik (hogy tudjak pihenni, már próbáltam időre felosztani a feladatokat és közben kicsit pihenni), de ez sem segít a problémán. Emiatt (részben) kapom magam azon, hogy nem értően olvasom a szöveget, pedig motiváltnak tartom magam. Emellett mindig magyarra próbálok fordítani. Ezen a napi sorozatnézéssel a hallásértésnél tudok javítani, de a szövegértésnél még mindig fennáll. (Lelassít a szöveg fejben magyarrá konvertálása, ezért szeretnék ezen változtatni, már amennyire lehetséges egy hónap alatt...) Illetve lassúnak is tartom magam szövegértésnél, bár 70 perc elég szokott lenni.


Valami tipp, hogy gördülékenyebben menjenek ezek a készségek?


Illetve 15-20 szót tanulok kétnaponta, ami eddig hatékonynak bizonyult.



2022. szept. 22. 11:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

3as voktam, és is azt hittem angolul tanulsz :) így már értem a szinkront


Jó tanulást! :)

2022. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 22. 13:23
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Némethez nincs, de szerintem ott se lősz mellé, hogyha Netflixen, HBO Max-szen németre állítod a beszédet és hallgatod. Rengeteg szókincset lehet így magadra szedni anélkül, hogy kinn élnél, mert ha folyamatosan zúdul rád a német nyelvű tartalom, beszélt nyelv.


Minden mást meg úgyis összeszedsz, meg amúgy ma már remek appok, applikációk, alkalmazások vannak ingyen, vagy havi potom pénzért annak, aki igazán tanulni akar.

2022. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 NTBS ***** válasza:
Nézz sok videót az adott nyelven.
2022. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!