Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingóval meg lehet tanulni...

Duolingóval meg lehet tanulni angolul és németül?

Figyelt kérdés
Az angol egész jól megy, van érzékem hozzá és szeretem is. A németet eléggé elhanyagoltam az utóbbi pár évben ezért valamivel kevesebb a tudásom mint angolból, de szeretem ezt a nyelvet is. A kérdésem az lenne, hogy a Duolingo alkalmas e a minőségi nyelvtanulásra? El lehet vele jutni mondjuk egy középfokú nyelvvizsgáig ha mellette nyelvvizsga feladatokat is csinálok?
2022. szept. 23. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Duolingo egy jó kiegészítő lehet, de alapozni semmiképpen nem alapoznék rá.
2022. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon alapszintre igen. MEg rengeteg szót meg tudsz jegyezni a segítségével
2022. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kólauborkával ***** válasza:
80%
Gyakorlásnak baromi jó, de a “speakinget” azt mindig csak gyakorlással lehet fejleszteni. Byelvtanra és szókincsre jó.
2022. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
alapszinten, gyakorlásra jó. DE ezzel nem fogsz megtanulni sem nyelvtant, sem komplex beszédet.
2022. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Időpocsékolásra jó. Azt az időt, amit ennek a nyomogatásával töltesz, jó tanulástechnikával nyelvtanulásra fordítva valódi eredményt érhetsz el. Ez arra jó, hogy úgy csinálj, mintha tanulnál, másra nem. Megnéztem, egy nyelvből végigtoltam (tanárként néztem, 1-2 hét alatt megvolt szabadidőmben), hogy lássam, hova fut ki, és sehova. A nagy semmi a vége. Soha senkinek nem ajánlanám. Olyan ez, mintha torna videókat néznél a kanapén ülve. Semmi hatása nincs.
2022. szept. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az 5-el. Én spec egy olyan nyelvet kezdtem el, amin egy szót sem tudtam korábban, és most bő fél év után pl a legtöbb filmet tudom már követni, weben is nagyjából megértem a híreket.
2022. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Az 5-ös nagyon félti a munkahelyét!

Persze, ha valakit TUD egy nyelvet, végig lehet csinálni akár 24 óra alatt is, csak az egésznek nem ez a célja, hanem a rendszeres gyakorlás.

Emellett így tanultam meg angolul, jelenleg C1, németül C2, oroszul B1 - de még fejleszteni fogom továbbra is. Természetesen a B1 szint fölött már nem elég a duolingo, de elindulni igen, illetve igen jó, használható szókincset lehet vele felépíteni.

2022. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem a főállásom, nem féltek én semmit sem (nem is Mo-on élek).

A tény az tény, ez egy rossz eszköz. Az Anki már más tészta. Az hasznos.

De a Duolingo nem az.

2022. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok youtube anyag, cikk, stb. vitatja, hogy a Duolingóval (meg úgy általában ilyen telefonos applikációkkal) mennyire lehet egy nyelvet tanulni. Én az esetek 90%-ban úgy vettem le, és a saját tapasztalatom is az volt, hogy szerintem szókincsre elég jó lehet, de a nyelvtant ezzel nem lehet megtanulni. Igaz, csak ingyeneset próbáltam és ingyenes verziókról olvastam véleményeket. De mindig voltak emberek, akik nagyon esküdtek ezeknek az applikációknak a hasznosságára. Én nem azt állítom, hogy teljesen haszontalan, de szerintem ha az ember csak ismerkedni akar egy nyelvvel akkor nem rossz kezdetnek, viszont mélyebb szinten muszáj mást is elővenni és komolyabb dolgokhoz is fordulni, főleg akkor, ha munkához vagy valamihez kellene egy idő után. Szerintem kiegészítésnek jó lehet, de csak erre én nem tudtam alapozni. Aztán persze kinek mi.
2022. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A duolingo eredetileg NEM telefonos aplikáció!

Másrészt a nyelvtant meg lehet vele tanulni, csak nem a szabályok bemagolását, hanem a nyelvhasználatot

2022. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!