Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovákul szeretnék megtanulni...

Szlovákul szeretnék megtanulni, ehhez szótárra lenne szükségem. Milyen könyvalapú szótárakat tudnátok nekem ajánlani és hol tudom beszerezni?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat keresgéltem, de sehol nem találtam, ami még raktáron is lett volna. Nem csak szlovák-magyar, szlovák-angol és szlovák-német szótár is jöhet. Van egyáltalán olyan szlovák-magyar szótár, amit még forgalmaznak?
2022. szept. 25. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

En találtam de szlovákul írd be a keresőbe és próbáld onnan rendelni, slovensko-maďarský slovník kniha

De olyat keress ami ilyen is olyan is tehát slovensko - maďarsky a madarsko - slovenský.


Manapság nem sok ertelme van... neten bármilyen szót le tudsz fordítani, ráadásul weboldaltól függően mutatja a szinonimákat illetve kitudod keresni a szavakat szövegkörnyezetben is. Arról nem beszélve, hogy még a kiejtést is megtudod hallgatni.

Pénzkidobás venni, de ahogy érzed.

A szótártól nem tanulsz meg.

2022. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dr Sauron ***** válasza:

Nem sok szlovák-magyar-szlovák szótár van.Van két kisszótár (Lukács Katalin,T.Göbel Marianne).Ezek régiek ugyan,de jók.A bookline-on megvannak.Van még egy Magyar-szlovák szótár (Edita Chrenková) a jegyzetelte.hu-n talán van,meg kell tudni.Van egy szlovák-magyar szótár is Tankó-Chrenková,ez a 60-as évek óta jelenik meg.Kevés nyelvtani információt tartalmaz,de amúgy nem rossz.Van még két másik szótár is,de azok antikváriumokban is ritkák.

Ami a szlovák-angol,szlovák-német szótárakat illeti,a Lingea kiadónak vannak nagyszótárai.Azok jók.Ha szlovákul akarsz tanulni,akkor szerezz be egy szlovák egynyelvű szótárat is,pl. Krátky slovník slovenského jazyka (2020-as vagy korábbi kiadások).

2022. okt. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!