Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ember akkor kezdjen el...

Az ember akkor kezdjen el külföldiekkel beszélgetni, amikor már a kezében van egy felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Kiejtésbeli és nyelvtani hibák miatt korábban értelmetlen(?) mert attól félek, hogy a külföldiek kinevetnek.
2022. okt. 14. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Kb B1 szinten már tudsz érdemben beszélgetéseket folytatni. Nem leszel hibátlan, de megértenek.
2022. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz.
2022. okt. 14. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kinevetnek, az az ő szegénységi bizonyítványuk. Ha vannak hibáid, akkor kedvesen kijavíthatnak, segíthetnek, de pofátlanság valakit kinevetni emiatt.


Én kb. B2-es szint óta beszélgetek külföldiekkel angolul. Hiába vagyok már közel a C1-es szinthez, még nyilván most is vannak azért hibáim, nem beszélem tökéletesen. Senki soha sem nevetett ki.

2022. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sehol nem voltam, mikor elkezdtem spanyolul beszélgetni. (Nem is tanultam, hanem csak sorozatokat néztem.) Ennek köszönhetően fejlődtem rengeteget és mire magántanárhoz mentem már majdnem középfokon volt a beszédem. Az az igazság, hogy ahhoz, hogy egy nyelvből jó legyél minden készséget fejleszteni kell és a vizsga az csak egy papír, ami bizonyítja, hogy megvan az adott szinted. Ha arra vársz, hogy anélkül, hogy te beszélgetnél tökéletesen fogsz beszélni sosem fogsz. Az, hogy ki mit mond, emberfüggő is. Nekem felsőfokúm van olaszból (nyelvszak) van aki azt mondja nagyon jól beszélek, de olyan is, aki közölte hogy nem nekem való és nem tudok semmit.
2022. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a másik: 6 éve élek Németországban, másfél éve van C1 nyelvvizsgám, de még így is vannak hibáim.

8 éve dolgozok olyan munkahelyen, ahol az angolt napi szinten használom, mégis vannak benne még hibáim.

2022. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem német nyelvből van nyelvvizsgám és nincs nyelvvizsgám angolból és horvát nyelvből. Mindhármat borzasztóan beszélem, de bárhol nyaraltunk, mindenhol megértettek és nem nevettek ki. Engem nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam, az a lényeg, hogy megértenek. Sosem volt ebből gondom, sőt inkább értékelték.
2022. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
magyarországon kívül már nem igazán van olyan elzárt társadalom európában, ahol nem vegyes származású népesség él, jó ideje igazából senkit nem lep meg egy külföldi ember, vagy valaki akinek nem első nyelve az országé, csak a magyarok néznek mindig úgy, mintha kétfejű tehenet látnának...
2022. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

B2-es szinten beszélek külföldiekkel, nem nevetnek ki. Nyelvvizsgám sincs.


A1-el azért kiröhögtek, de mint látod nem szegte kedvemet.

2022. okt. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkor!

Jóval a vizsga előtt, és minél többször beszélgessen anyanyelvűekkel.

2022. okt. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon nem nevetek ki, nem cikizik a kiejtesed es nyelvtani hibad. Elengedik, esetleg rakerdeznek, ha vegkepp nem ertik a mondanivalod. Ha nyitottnak velnek, es szerencsed van, akkor kijavitanak, de nem mint egy pokhendi magyar. Ez magyar es kozep-europai szokas.
2022. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!