Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tandem nyelvtanuló alkalmazásr...

Tandem nyelvtanuló alkalmazásról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. okt. 17. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer regisztráltam, hogy angol anyanyelvű emberekkel beszéljek. Az lett a vége, hogy csak magyarok irogattak, hogy tanítsam meg őket ingyen olaszul vagy spanyolul. (Azokból felsőfokúm van.)
2022. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tele van Budapest turistákkal. Van egy csomó polyglot klub. Más nagyobb városokban is vannak külföldiek. Oda kell menni hozzájuk, és felajánlani, hogy segítesz tájékozódni, megmutatod nekik a környéket, stb.
2022. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1.: Teljesen reális, hogy olasz vagy spanyol tanulópártól cserébe egy másik nyelvet tanuljál. Persze "felejtsetek el" magyarul.
2022. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hármas: persze ez teljesen világos. Csakhogy olyanok voltak, akik angolul nem tudtak volna segíteni, csak azt akarták, hogy én tanítsam őket. Amit te mondasz azzal nincs semmi bajom.

Nekem akkor pont az lett volna a cél, hogy anyanyelvi legyen.

2022. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Ezek nem értik még azt a szót, sem, hogy "tandem" :D

Vagyis, úgy képzelik, hogy felülnek, nézik a tájat, a másik meg tekerjen helyettük is :D

2022. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tandemnyelvtanulás a nyelvtanulás olyan módszere, amely a tandempartnerek közötti kölcsönös nyelvcserén alapul, ahol ideális esetben mindkét tanuló anyanyelvi beszélője annak a nyelvnek, amelyet a másik tanulni szeretne. A tandemnyelvtanulás eltávolodik a hagyományos nyelvtanulási pedagógiától, megszüntetve a tanár-diák modellt.


Mindkét fél anyanyelvû, nem felsôfokos vizsgával rendelkezô. Az még nagyon messze van az anyanyelvtôl.

2022. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkét fél anyanyelvû, nem felsôfokos vizsgával rendelkezô. Az még nagyon messze van az anyanyelvtôl.


-Én ezt nagyon jól tudom volt nyelvszakosként és FTMA szakosként. Csak leírtam, hogy nekem anyanyelviek nem válaszolták, hanem csak magyarok, mikor látták, hogy valamennyire beszélek olaszul és spanyolul. Szerintem azért lehet, mert az olasz/spanyol sokkal elterjedtebb a világban, így egy angol anyanyelvű inkább azt akarja tanulni mint a magyart.

2022. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!