Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnám hatékonyan reklámoz...

Hol tudnám hatékonyan reklámozni, hogy japán tanítást vállalok?

Figyelt kérdés
Tanári szakos egyetemista vagyok, és azon felül, hogy szeretném gyakorolni a tudásátadást, jól jönne egy kis extra pénz. :) Online piacteren és kis utcára kihelyezett poszterekkel próbálkoztam, de eddig nem jártam sikerrel.

2022. okt. 23. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Pedig nem sok egyeb lehetoseg van. Meg lassuk be, kit erdekel mas nyelv, ha az angollal barmit elerhet az ember.


Persze nekem volt tervben, hogy japanul tanuljak, de letettem rola.

2022. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Például Mondoconon biztosan találnál célközönséget.

Vagy esetleg ilyen animefanos Facebook-csoportokba is be lehetne dobni.

Nekem van egy ismerősöm, Duolingon gyakorolgatja a japánt. Nem tudom, mennyire megy neki, de szeret vele foglalkozni.

2022. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Japánul itt max azok tanulnak akik animefanok, azok is addig amíg nehéz nem lesz a dolog, pár hét után ráunnak.
2022. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

#3


Hol itt? Engem például tényleg érdekel a japán nyelv, komolyan tanulom.

2022. okt. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Itt a városban ahol élek.
2022. okt. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
3. Szeretem az animéket, de azon felül a japán kultúrát is. Én az írás miatt lettem demotivált.. rájöttem hogy koreai hangul sokkal egyszerűbb.. 😅
2022. okt. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon kevés esélyed van, hogy találsz tanítványt, akár most, akár később. Szinte fölösleges erőlködnöd. Japán szakosokból ugyanis hatalmas túlképzés van az ELTE-n. Elég volna egy évente 10-20 fős keretszám, s ehhez képest felvesznek évente több, mint 100 hallgatót. A végzettek döntő többsége soha nem fogja semmilyen hasznát venni a japánnak. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de valószínűleg végzés után neked is el kell majd gondolkodnod a pályamódosításon, hacsak nem akarsz kivándorolni, mert itthon a japánból nemigen fogsz tudni megélni.


Gondolj bele: ki akarna itthon japánt tanulni? Akinek csak nyelvvizsga kell, annak a japán túl nehéz választás. Az egyetemi japán szakra bekerüléshez nem kell japánul tudni. A japán cégekkel való kereskedelemben az angol általában elég. A japán nyelvű szakmai és szépirodalom magyarra fordításához elég az országban egy tucatnyi ember. Marad még a diplomácia, de oda is elég néhány ember. Ezzel kifújt. Sajnos ez a kőkemény realitás.

2022. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Talán lehet hülyeségnek hangzik, de a facebookon van egy csomó japán témájú csoport és szerintem igen is érdemes megpróbálkoznod. Én már kétéve tanulom a japán nyelvet és nekem is egy egyetemista tanítja akit egy facebook csoportba ajánlottak, ha akarod kérdez rá a csoportba:

[link]

Sok sikert! :)

2022. okt. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Próbálkozhatnál harcművészeti és japán kardos fórumokon is.

Vagy akár független szinkroncsoportoknál is pl: [link] hátha ráállnak anime vonalra is.

Esetleg ingatlan irodákkal. Nekünk anno volt egy kínai tolmácsunk pl.


Sajnos idehaza az angol, meg esetleg a német az isten, a többit le sem köpik.

Sógornőm anyai ágon francia, tudja is a nyelvet, mellette felsőfokúja van spanyolból, de még így, alig talált munkát a diplomájával, míg nem kapart össze egy angolt, amiből saját bevallása szerint is a McDonald's menürendelést tudja csak. De angol papírt kapott, és vele melót.

2022. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!