Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes magyar nyelvet...

Hogyan érdemes magyar nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés

Van egy külföldi ismerősöm, aki érdeklődik a magyar nyelv iránt. Ezért megkért, hogy segítsek neki az elsajátításában.


Nem vagyok tanár, nem is akarok az lenni. Viszont ha esetleg lenne itt valaki akinek van hasonló tapasztalata és megosztaná vele, annak nagyon tudnék örülni.


Nyilván próbálok keresgélni szabályokat a neten és logikát találni a nyelvben de nem olyan könnyű.


2022. okt. 24. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Van tankönyv direkt erre, MagyarOK a címe. Én is abból szoktam tanítani. Csak csináld vele együtt a feladatokat sorban. A magyarázatok is magyarul vannak, de legalább már tudod, mit kell elmondani neki a saját nyelvén. Nekem sem volt előtte tapasztalatom a magyar mint idegen nyelv tanításában.
2022. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, megpróbálom
2022. okt. 25. 10:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha beindul neki a tanulás jöhet a magyar keresztrejtvény. Német kolléganőink ezt tartották a legjobb gyakorlásnak. Üdv!
2022. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!