Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az egynyelvű nyelvvizsga...

Az egynyelvű nyelvvizsga mutatja az igazi tudást?

Figyelt kérdés

A kétnyelvű könnyebb, mert ott magyarul is vannak leírások, ha jól tudom.

Az egy nyelvűnél minden idegen nyelven van, tehát a feladat leírását is idegen nyelven kell értelmezni.


Tehát a VALÓDI tudást az egy nyelvű vizsga leplezi le?


2022. okt. 25. 20:04
A kérdező szavazást indított:
Igen. Az egy nyelvű nyelvvizsga mutatja az igazi tudást.
Nem. A kétnyelvű ugyanolyan tudást mutat.
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A feladatleírás a legkevesebb. Sokféle nyelvvizsgát tettem, igazából a kétnyelvűnél az lehet nehéz, hogy szépen átfordítsd magyarra azt, ami le van írva. (A fordításra gondolok.)

Az egynyelvűből is vannak könnyebbek vagy nehezebbek. Pl. egy bme egynyelvű közelében sincs egy Dele/Cils/Cambridge st. egynyelvűnek. Én úgy gondolom, hogy nem minden esetben leplezi le a valós tudást, pl. lehet hogy a hanganyag annyira zajos, hogy nem hallod rendesen vagy az előbb említett nyelvvizsgáknál van a lyukas szöveg és neked kell beírni a hiányzó szót. Ott kb. a másik gondolatát kell kitalálni. Sok embernek az egynyelvű könnyebb mivel nem kell váltogatnia a 2 nyelv között. (+ szerintem az origo azért is könnyű, mert lehet végig szótárt használni.)

2022. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Ahol lehet szótárt használni, azt nem tekintem igazi nyelvvizsgának. Miféle hülyeség már ez?

2022. okt. 25. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nekem az a véleményem (bme-t, origót, cils-t, dele-t és ecl-t csináltam és most végzek fordítóin), hogy leginkább azoknak van értelme, ami az adott ország nyelvvizsgája, mivel az mindenkinek az egész világon egységes. Továbbá, magához a fordításhoz is kell egy készség, nem olyan egyszerű hirtelen váltani. Saját magán véleményem az, hogy egy nyelvvizsga álljon abból a nyelvből, amiből nyelvvizsgázik az illető, míg fordításokat csináljanak azok, akik fordítók akarnak lenni.
2022. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Látom, nagy tudású ember vagy. Te milyen nyelveken beszélsz?

2022. okt. 25. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy tudású csak jól mennek a nyelvek. Angol középfok, olasz és spanyol felsőfok.
2022. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Még egy kérdés: a spanyol nyelvet nehézségben milyennek találod az angolhoz képest?
2022. okt. 25. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy nyelvtanilag a spanyol nehezebb (ragozások miatt) viszont nekem mégis sokkal jobban megragadt a fejemben, mint az angol.
2022. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!