Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljunk angolt teljesen...

Tanuljunk angolt teljesen elazugetelve a magyarul?

Figyelt kérdés

Régóta "vita" talán, hogy csak úgy lehetsz fluens egy nyelvben, ha csak úgy tanulsz például szavakat. Tegyük fel, hogy to appease - make someone calmer by giving them sth. Vagy to appease -lecsillapit. Esetleg ha van tanulmány, amely eldönti ezt a vitát, megosztanátok velem? Nyelvszakos hallgató vagyok, és én például angolul tanulok angolt, de néha egyszerűen kell magyart is használni, mert olyan kicsi a különbség bizonyos szavaknal, pl appease - conciliate.Nekem mindig az van a fejemben, hogy pl. egyetemis professzorok is, akik műfordítók, mégis fluensek egy nyelvben.

Személyes véleményt is szívesen olvasok természetesen!


2022. okt. 27. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nyelvszakos hallgató. Aki így ír. Mesélj még.
2022. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elszigetelve*

Köszi

2022. okt. 27. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

1, ne legyenek túl nagy elvárásaid az egyetemistákkal szemben, engem gimisként anyám becsempészett francia nyelvórákra a helyi egyetemre (mert ugye suliban valamiért csak két nyelvet szabad tanulni, de nekem három volt, és középszintű nyelvi csoportot csak ott találtunk ami nem délelőtti nyugdíjasfoglalkozás...), úgy lettem osztályelső a romanisztikások között (4-5 évvel idősebb, B2es nyelvvizsgát tett egyetemisták), hogy kaptam pontlevonást a hanyag nyelvtanomért, majd a tanárnő bepanaszolta anyámnak, hogy a kerge kamasz gyerek az egyetlen, aki összefüggő mondatokat képes írni a megadott témában...

de amúgy ha jól értem, az a kérdés, hogy idegen nyelven szavakat magyar megfelelővel, vagy egynyelvű definíciókkal tanulj? amivel jól esik és működik neked.

2022. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez lett volna alapból a kérdésem. Csak érdekesnek találom, hogy nálunk az egyetemen is pl. nagyon megoszlik a vélemény. Van olyan tanárom, aki ugyanúgy magyarul mondja meg (főnév, melléknév, ige esetén, nyilván egy idiómát nem fordítunk le), de valaki meg azt a szót is angolul próbálja elmagyarázni, amit viszont sokkal egyszerűbb magyarul.
2022. okt. 28. 15:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!