Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a "forest" és...

Mi a különbség a "forest" és a "wood" szó között?

Figyelt kérdés
Hasonló egymáshoz a kettő.
2022. okt. 27. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
"While woods is a “small” forest, the biggest difference between a forest and woods lies in the density of trees found in each and the size of the area they cover. A forest covers a big land area with a high population of trees, while woodland has a much lower concentration of trees and a smaller land area."
2022. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan szinten még, hogy jól megértsem az angol szövegeket, de ha most jól értem, akkor a wood egy kisebb erdő.
2022. okt. 28. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:

A wood kisebb és/vagy kevésbé sűrű erdő, jellemzően szárazabb ritkásabb növényzetű az alja.

Állandósult szókapcsolatoknál a wood használt.

2022. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

The difference between woods and forests comes down to canopy cover and tree density. While forests are known for thicker canopy cover (the amount of land covered by the tops of trees), woods usually have a more open canopy and sparser tree density, keeping the soil drier and unshaded.

Különbség a lombkorona borításában és a fa sűrűségében rejlik. Míg az erdők (forests) a vastagabb lombkoronatakarásról (a fák tetejével borított területről) ismertek, az erdők (woods) lombkoronája általában nyitottabb és ritkábban elhelyezkedő fákból áll, így a talaj szárazabb és kevésbé árnyékos. De ezt szerintem sok esetben nem feltétlenül lehet mindig jól megtippelni hozzáértés nélkül, hiszen egy erdőnek is lehet ritkásabb, naposabb része, úgyhogy bőven elég, ha ennyit tudsz. Ha viszont konkrét területről beszélsz, annak van megnevezése, meg tudod nézni a nevét, például a Bisham erdő Angliában hivatalos megnevezéssel Bisham Woods, tehát ha konkrét területről akarsz beszélni, annak meg tudod nézni a nevét a neten, de ha nincs erre módod, szerintem senki nem fog rád rossz szemmel nézni. Szerintem a nagyobb területeket általában automatikusan forestnek hívják. Például, a Kongói esőerdő (Congolian rainforests), az Amazóniai esőerdő (Amazon rainforest/Amazon jungle/ Amazonia (mindegyiket használják rá)) mindig a forest kifejezést alkalmazza.

2022. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Wood - fa


WoodS ami neked kell.

2022. okt. 29. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2022. okt. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!