Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvizsgára készülés?

Nyelvizsgára készülés?

Figyelt kérdés
Decemberben fogok nyelvizsgázni (languagecert B2). Megvettem a próbakönyvet a reading és a listening egyszerű max 1 hibákkal megcsináltam az egészet. VISZONT a writing és a speaking nagyon nem megy, nem vagyok kreatív és se írni nem tudok rendesen angolul se beszélni. Ráadásul pánikot kapok az ilyen fura kérdésektől. DE ez még hagyján néztem mintavideókat a speakingről arra talán fel tudok készülni. DE a writing abszolút nem megy nem tudok fogalmazni. Hogy változtassak ezen?!?

2022. nov. 4. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Na igen, probléma, ha magyarul sem megy. Csak olvasással lehet fejleszteni.
2022. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a problémám. Főleg hogy writingnál jobban kedveleik a 200+ szavas fogalmazásokat. Nem boldogulok vele sajnos én sem.
2022. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia

Én is most készülök, a mintavideok alapjan a szóbeli nem vészes, a writingnal meg a lényeg hogy a formális követelmények legyenek meg, sablonmondatokat tanulj be, ne masolj sokat a feladat szövegéből, és nem feltétlenül azt kelll írni amit magyarul tudnál, írd azt amit angolul tudsz... Hazudhatsz is, nem az a lényeg

2022. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm a tanácsot
2022. nov. 7. 19:00
 5/7 anonim válasza:
Nincs mit, nem vagyok tanár vagy ilyesmi, én is csak készülök rá, nekem ezeket tanácsolták, plusz logikus is valamennyire, én megfogadom őket, aztán kiderül 😅
2022. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

3 as vagyok

De talán a legfontosabb tényleg az, hogy ne magyarul gondolkodj... Úgy értem ha eszedbe jut valami magyarul, de nem tudod leirni vagy kifejezni angolul, sebaj, akkor találj ki mást, mert ha erőlteted, és leirod csakazertis magyarul és rossz lesz, akkor bukta.

2022. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek inkább Dexamra, az sokkal egyszerűbb. Nem kell kreatívkodni, adnak ötleteket a speakinghez is meg a writinghoz is.

Mintafeladatok itt:

[link]

2022. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!