Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Passzív német nyelvtudásomat...

Passzív német nyelvtudásomat hogy tudnám aktivvá tenni? B2+

Figyelt kérdés

Szeretnék valakivel gyakorolni, leginkább a beszéd részét.


Vagy ha van valakinek erre praktikája, ne tartsa magában.


2022. nov. 4. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, hogy én hogy csináltam, de az emberek különbözőek, nem biztos, hogy másoknak is ez az ideális módszer.

Én kereken 10 évvel a középfokú nyelvvizsga után mentem ki Németországba dolgozni (ebben a 10 évben nem használtam a nyelvet). Vettem egy szószedetet a leggyakoribb 4000 német szóval, és mellé egy nyelvtani összefoglalót. Ezeket egyszerűen megtanultam (szerencsére visszajött sok minden, nem olyan volt, mintha a nulláról kellett volna kezdeni). Tekintettel arra, hogy nem random 4000 szóról, hanem a leggyakoribbakról volt szó, ezzel tényleg tudtam már boldogulni. Az említett két könyv feldolgozása UTÁN anyanyelvi közegben nagyon hamar (hetek alatt) folyékonyan tudtam beszélni. Ha Magyarországon élsz, és nem tervezel kiköltözni, akkor az anyanyelvi közeget helyettesíteni kell pl. egy beszélgetőpartnerrel, aki hajlandó németül kommunikálni veled, mellette érdemes német nyelvű filmeket/sorozatokat nézni (ez utóbbi viszont csak a beszédértést fogja fejleszteni, a kifejezőkészséget nem).

2022. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!