Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol C1 tapasztalatok?

Origo angol C1 tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak az Origoban lévő felsőfokról? Mennyire volt nehéz a gyakorlókönyvhöz képest?

2022. nov. 24. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam, hogy van gyakorlókönyv, szóval nulla felkészüléssel ültem be. Szerintem nehéz volt és marha hosszú, nekem inkább azzal volt a bajom, hogy nem értem időben a végére.


A hallásértés katasztrófa volt, benyomtak valami focival kapcsolatos szöveget tele szakszavakkal, amiket max az ért, aki szereti a focit.

2022. nov. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem hangzik valami jól.. elgondolkodtató hogy egyáltalán számításba vegyem e őket vagy másik fajtát próbáljak inkább
2022. nov. 24. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Ha a gyakorlók alapján megy, akkor nem hiszem, hogy a vizsgán baj lesz. Nekem meglett egyébként, de emlékszem, hogy azért nem volt egyszerű, bár gondolom egyik sem az. :D Mikor én csináltam az Origónál csak kétnyelvűt lehetett csinálni, nem tudom változott-e azóta. Nekem a kétnyelvű nehezebb, mint az egy.
2022. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

'18-ban voltam Origo C1-en, és én sem használtam a gyakorlókönyvet. Másik könyvekkel dolgoztam.

Szerintem nagyon hosszú volt az időkorlát az írásbelinél, a feladatok nehézségét nézve pedig vegyes volt nekem. Volt, amit (nagyon) könnyűnek éreztem, az egyedüli, amit viszont nehéznek egy kicsit, az az érvelés volt. Ott nem is lett meg a kellő % (pár pont híján), a többi feladat viszont felhúzta, és meglett elsőre a vizsga. Valami környezetvédelmis témám volt, amivel ott és akkor nem tudtam nagyon sokat kezdeni. Volt hozzá szókincs valamelyest, de valami mégis félrement az én részemről.


Szóbelin teljesen rendesek voltak velem a vizsgáztatók, mosolyogtak meg közvetlenek voltak, témákat sem éreztem nehéznek (valamilyen éttermis szitu volt, meg egy galériában készült képről kellett beszélnem). A hallásutáni is meglepően baráti volt, nekünk, azt hiszem, valamilyen könyves téma lehetett talán.

2022. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!