Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a megoldás? (latin)

Mi a megoldás? (latin)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Latint tanulok egyetemen, fél éves tárgy nekem, de szörnyen nehezen megy. Eddig 1 zh-t írtunk, az valahogy sikerült, de most lesz az utolsó latin zh és semmit sem értek, pedig utána jártam és mindent megtettem ennek érdekében, de senki nem tudott segíteni.:(

Olyan feladatok vannak, mint pl. :

indico 3 indixi, indictum igéből kell képezni -> fut. impf. ind. act. S/3 (itt elvileg az indicet a megoldás ? ). Szóval főleg ragozás/felismerés.

Ha tudsz latinul egy kicsit, és segítenél, akkor írj légyszi! Köszönöm!:)



2022. nov. 26. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A szavakat mindig úgy tanultam, hogy a különböző nemű névelővel rendelkezőket különböző színekkel jelöltem az új szavak listájában. A ragozásokat mindig kiírtam külön kis papírra táblázatba, és bárhol, bármikor, amikor volt egy kis időm, elővettem, és magoltam.
2022. nov. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszii! Nekünk elvileg nem is kell tudni a szavak jelenteset csak ragozni kell tudni meg megérteni
2022. nov. 26. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, indicet a megoldás.
2022. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pédamondatokat kell képezni, még ha csak két-három szavasakat is, és a példamondatokat egy rövid két-három mondatos történetkébe, narratívába, kontextusba kell ágyazni, és úgy megtanulni. A narratíva jobb hiján lehet magyarul, esetleg primitív rajzzal rásegítve, a példamonatot meg kell próbálni legalábbvalami egyszerű sablon alapján latinul megcsinálni.
2022. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!