Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokszor össze keverem a...

Sokszor össze keverem a németet az angollal, ha angolul akarok megszolalni, németül jut eszembe. És ugyan ez fordítva. Hogy választhatnám szét a kettőt?

Figyelt kérdés
Sokáig tanultam németet, abbol alapvizsgám van, azóta félbehagytam és az érettségi miatt az angollal ujrakezdtem. Németet most nem tanulok, de nem szeretném elfelejteni így szókeresőzök, néha német filmeket nézek, mert jol jönne majd egy német középfokú esetleg.

2022. dec. 4. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert meg nem tudsz gondolkodni egyik nyelven sem.
2022. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Sokáig tanultam németet ... azóta félbehagytam és az érettségi miatt az angollal ujrakezdtem. Németet most nem tanulok..."

Hát ez így elég zavaros... Az angollal újrakezdted a németet az érettségi miatt? Az hány éve volt?

2022. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, mindig minden más nyelven jut eszembe. Múltkor Bon Jourt köszöntem Olaszországban, mert hirtelen nem jutott eszembe a Bongiorno, pedig évekig tanultam olaszul

Mondjuk vannak szavak, amik hasonlóak 2 nyelvben, ott különösen könnyű téveszteni. Gondolom aki már felsőfokon beszél nyelveket, könnyebben tud váltani, egyelőre nekem is gondot okoz. Igaz egyik idehennyelvet sem beszélem magas fokon, ez is a probléma.

2022. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!