Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segitene egy jobb angolos egy...

Segitene egy jobb angolos egy bonyolultabb mondat lefordításával? I thought the fatted calf would make a welcome change.

Figyelt kérdés
Egy tékozló fiútól kérdi valaki, hogy miért döntött annyi év után a hazatérés mellett (nem tudom, ha van jelentősége, de épp karácsonykor van ez), mire ő ezt feleli (gúnyosan):

2022. dec. 7. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Azt gondolta, egy hizott borjú változatosság lenne.
2022. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
*gondoltam
2022. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bibliabol ered a mondas.

Dinom-danom, egyunk-igyunk, unnepeljunk.


Lukács 15:23 (ESV) És hozzátok a hízott borjút, és öljétek meg, és együnk és ünnepeljünk.

2022. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"I thought the fatted calf would make a welcome change."

Úgy gondoltam, örülnének a hízott borjúnak (mivel korábban nem ettek ilyet, ill. nem ilyesmiket ettek).

2022. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

Azt hittem, a hízott borjú változást fog hozni valaminek/valakinek a megítélésében. Máshogy fognak a jöveteléhez viszonyulni.


Nekem ebből az egy mondatból úgy jön le, hogy az a tékozló fiú vitte valakinek azt a hízott borjút, hogy egy ilyen nagy gesztus által, máshogy álljanak hozzá az emberek. Pozitívabban.


it makes a welcome change- olyasmit jelent, hogy valami új dolog/változás eljövetelének megítélését megváltoztatja ( lehet negatívan és pozitívan is).

2022. dec. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%

Az előbbi vagyok:

Még azt hozzátenném, hogy emberek esetében konkrétan valakiről alkotott vélemény megváltoztatását is jelenti.

2022. dec. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nevtalálgassatok már itt össze sok hülyeséget.

Mint ahogy a 3. vá laszomban is irtam már:


A hízott borjú az ünnepi ünneplés és az örvendezés metaforája vagy szimbóluma, amikor valaki régóta várt visszatér. Az Újszövetségben a tékozló fiúról szóló példabeszédből származik. A bibliai időkben az emberek gyakran tartottak legalább egy darab jószágot, amelyet különleges étrenddel etettek, hogy felhizlalják, és így ízletesebbé tegyék, amikor ételként készítették. Ezt a jószágot csak ritka és különleges alkalmakkor vágták le. Így amikor a tékozló fiú visszatér, az apa "megöli a hízott borjút", hogy megmutassa, hogy az ünneplés

2022. dec. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"A hízott borjú az ünnepi ünneplés és az örvendezés metaforája vagy szimbóluma"

Ne találgassál már, hogy metafora-e vagy szimbólum :), hanem az angol nyelvű Bibliát idézd akkor. Nem a Bibliát nem ismerjük, hanem azt nem látjuk be, hogy egy az egyben bibliai idézetről van szó. Szerintem csak annak kapcsán valami másról.

2022. dec. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tessek 8-as.

[link]

2022. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as, figyelmedbe!


[link]


Es itt mint idioma:


[link]

2022. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!