Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora stresszt, frusztrációt...

Mekkora stresszt, frusztrációt okoz nektek, ha még mindig nincs középfokú v. felsőfokú nyelvvizsgátok, ha azt érzitek, nem tudtok megtanulni németül/angolul?

Figyelt kérdés

én rengeteget szenvedek ezzel a 2 nyelvvel...

és már megutáltam mindkettőt!

egyszerűen nem megy.

pénzem nincs tanfolyamra, tanárra...


2022. dec. 7. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Semekkorat.
2022. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor minek válaszolsz, ha semmi értelmeset nem mondasz vele?
2022. dec. 7. 23:54
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
engem nagyon, de elengedtem, mivel sokat felejtettem, a másik nyelvet meg utálom, s azt kár erőltetni, amit nem szeretünk. Bízom benne, hogy bizonyíthatom papír nélkül is valamennyi nyelvtudásom, mert sokan vannak, akiknek meg hiába van papírja róla, ha közben nem/már nem tudja. Ha kötelező letenni, akkor nincs más választás, valahogy meg kell küzdeni vele. Zenékből, filmekből, idegen nyelvű könyvekből, játékokból, keresztrejtvényekből, ezek segítenek szókincsben nekem és így jobban érdekel is kicsit.
2022. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne lenne értelmes a válasz? Semekkora stresszt nem okoz bennem.


Nem azt írtam hogy kiskutya!

2022. dec. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Neked nem is lesz nyelvvizsgad kérdező. Ne törd magad. Na utána majd stresszelhetsz. 😂
2022. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nagyon nagy stresszt, szorongást okozott, így megfelelő anyagi háttér nélkül,tanár tanfolyam nélkül. Bár mondjuk nekem német kellett, szeretném nem elfelejteni,most legalább az angolt fejleszthetem, s végre mostmár nem szorongva, de azt tanulhatom amit szeretnék.
2022. dec. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6

és hogy boldogultál a némettel, ha nem volt pénzügyi lehetőséged tanulni?

2022. dec. 8. 13:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel én közben 5 évig nem tanultam, utána vettem elő, így elég nehezen állt először rá a fejem, szókincset vettem át (A1-B2), meg a szóbeli témakát nézegettem, próbáltam minnél többet kírni, majd megtanulni, de megszólalni folyékonyan nem ment, ehhez úgy érzem tényleg kellett volna tanár, hogy célirányosabb legyen. Nyelvvizsgatípusra külön még nem volt időm készülni, akkor jelentették be. Hallgattam sokat, de ez is borzasztó nehéz volt, most angolt tanulók, sokkal jobban kihallom a szavakat, nem véletlen mondják, hogy sokkal könnyebb lerakni.
2022. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*tanulok
2022. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nem tanulok egy nyelvet (az otthon duolingóval játszok meg youtubeozok nem tanulás), akkor nem tudom miért frusztrálna, hogy nem megy.
2022. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!