Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Egy idegennyelvet beszélni C1-es szinten vagy 4-5-öt beszélni B2-es szinten?

Figyelt kérdés
4. osztályos korom óta németet tanultam az iskolában, viszont annak ellenére, hogy leérettségiztem belőle, a német tudásom még mindig nem éri el a B2-es szintet. (Jelenleg B1) Viszont angolul elkezdtem itthon tanulni magamtól és december elején voltam belőle B2-es nyelvvizsgán, amiben szinte biztos vagyok, hogy sikerült. Nagyon motiváltnak érzem magam nyelvtanulas szempontjából az utóbbi hónapokban, így a kerékpársport iránt érzett szeretetem miatt elkezdtem hollandul tanulni. Ha valaki elétek állna azzal, hogy neki van 4-5 B2-es nyelvvizsgája akkor legyintenétek rá, hogy ezek csak B2-esek vagy elismerően tekintenétek rá? Szerintetek érdemes lenne most mondjuk a hollandra, majd az olaszra koncentrálnom vagy inkább az angolt vigyem először fel C1-re? (Persze a kettő természetesen nem zárja ki egymást)

2022. dec. 15. 21:20
A kérdező szavazást indított:
Egy C1-es szinten
4-5 B2-es szinten
30 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki elétek állna azzal, hogy neki van 4-5 B2-es nyelvvizsgája akkor legyintenétek rá, hogy ezek csak B2-esek vagy elismerően tekintenétek rá?"

Elismerően. :)


De azért az angolt tényleg érdemes továbbfejleszteni.

2022. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

A nyelvvizsga önmagában semmit nem jelent, hiszen csak azt bizonyítja, hogy a vizsga időpontjában beszélted az adott nyelvet. Ha azóta eltelt 20 év és azóta sem használtad azt a nyelvet, akkor lobogtathatod a B2-es nyelvvizsga bizonyítványodat, de a tudásod lehet, már csak A2 szinten van.

Ha van tudás, szinten tartott tudás a nyelvvizsga mögött, az persze elismerendő. De angolul mindenképpen jól kell tudni, mert azzal lehet a legjobban érvényesülni, annak lehet a legnagyobb hasznát venni. A többi nyelv csak bónusz.

2022. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Ha a C1 az angol, akkor egyértelmű. De még angolul B2-es szinten is jobb beszélni, mint 3 másikat jobban. Ez kell az élethez, mint a levegő.
2022. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Egyik se. C1 fölé kéne menned valamelyikből.
2022. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem beszélsz folyékonyan és rendesen angolul, akkor teljesen mindegy hány másik nyelven beszélsz még, a mai világban hátrányban leszel a tudáshiány miatt.


Ha felsőfokon és jól beszélsz angolul, akkor meg fun, hogy beszélsz más nyelveket is, de azon túl, hogy érdekesség és jó beszédtéma, senkit sem fog érdekelni, nagyon felesleges nagy általánosságban, hacsak nem az adott nyelv országában élsz.

2022. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 NTBS ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy jól beszéld az adott nyelvet.
2022. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
A nyelvvizsga nem szamit, de ha a szintet kerdezed, az jobb, ha több nyelvet beszelsz közepes szinten, mint egyet nagyon jol. Es mondom, nyelvvizsga nem erdekes, en több embert ismerek nemet erettsegivel, alig tudnak nemetül egy mondatot (rendesen) kinyögni. Bocs, de ez az igazsag.
2022. dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"en több embert ismerek nemet erettsegivel, alig tudnak nemetül egy mondatot (rendesen) kinyögni"

Az érettségi szintje legtöbb esetben csak B1, nem B2. Ha a kétszintű bevezetése előtt szerezte valaki, akkor meg főleg megkophatott a tudása azóta.

2022. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"az jobb, ha több nyelvet beszelsz közepes szinten, mint egyet nagyon jol"

Elszigetelt, tényektől független egyéni véleménynek jó ez, csak másnak nem. :D

"Es mondom"

Hát igen, de az meg mit jelent nekünk? :D Én meg azt mondom, ma kedd van. :D

"nyelvvizsga nem erdekes"

Azzal mérik világszerte, jobb meg nincs.

"en több embert ismerek nemet erettsegivel, alig tudnak nemetül egy mondatot (rendesen) kinyögni"

Könnyedén beszélni, hát az nem megy mindenkinek. Az ezzel foglalkozók ezt már az ovi középső csoportjában tudják.

"Bocs, de ez az igazsag."

Szemünkbe van vágva a tévhit. :D

2022. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Azzal mérik világszerte, jobb meg nincs."

De igen, van. Bedobni a mély vízbe és megnézni, hogy hogy boldogul az illető.

2022. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!