Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a mondatban mi az...

Ebben a mondatban mi az alany? Ich stelle mein Fahrrad an die Tür. Az ich is lehet, meg a Fahrrad is? A Fahrrad akkor kéne, ha kiemelném?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Fahrrad csak akkor lehetnem a a Fahrrad (bicikli) csinálna valamit, pl "A bicikli elborult".

Nézz utána milyen kérdés jelzi az alanyt - Wer vagy was németben, magyarban meg a ki vagy mi a kérdöszó.

A példamondatodat nem tudod úgy alakítani, hogy a bicikli legyen erre a kérdésre a megfelelö válasz.

2022. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ebben csak az "ich" lehet az alany. A "Fahrrad" a tárgy.
2022. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Mária! Te tisztában vagy az alany fogalmával?

Az alany az, aki a cselekvést végzi. A tárgy meg az, amin elvégzik.

Itt nyilván én állítom a biciklit az ajtóhoz, nem a bicikli engem, tehát csak én, azaz az ich lehet az alany. A Fahrrad meg a tárgy.

Attól, hogy kiemelsz egy mondatrészt a mondat élére, még nem változik meg a mondatrész típusa: Mein Fahrrad stelle ich an die Tür.

Az téveszthet talán meg, hogy itt bár a mein Fahrrad tárgyesetben van, de ez nem látszik rajta, hiszen semleges nemű, ahol az alany- és a tágyeset alakilag megegyezik.

2022. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te vagy a másik kérdező is, aki magyarul kérdezte ugyanezt? :-DDD


Olvasd el, ott mit írtunk.

2022. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarban ez harmadikos anyag. Általános iskola alsó tagozat... :)
2022. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!