Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak könnyű szöveggel...

Vannak könnyű szöveggel rendelkező könyvek?

Figyelt kérdés

Nem tankönyvre gondolok, hanem rendes könyvre, krimi.. akármi.

Lehet hülyeséget akarok, vagy nincs is ilyen de olyan kellene aminek nincs nehéz szövege. Tehát ilyen nagyon kezdő szint. Nem tudom mennyire működhet, de meg akarom próbálni, hogy idegenszöveget olvasok és magamtól próbálok rájönni a szavak jelentésére...

Vagy ilyen módszerre mit ajánlanátok?


Előre is köszönöm.



2022. dec. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Vannak klasszikus irodalom átiratok mindenféle nyelvi szinthez. A2 Phantom of the Opera, ilyenek. Illetve keress gyerekkönyveket.
2022. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Könnyített olvasmányokként keress rá, 200-500-1000-1500 szavas szókincsből áll össze a történet. Youtube -on is vannak hasonló hanganyagok, illetve a newsinlevels oldalán rövid kis cikkek 3 különböző szinten írásban, hanganyaggal, ha jól emlékszem még fordítással is vannak.
2022. dec. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Erre nagyon jók a képregènyek!
2022. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy vannak, kimondottan nyelvtanulóknak kitalálva. Szint szerint lehet válogatni, teljesen kezdőtől egészen a haladóig. Graded readers, ahogy már más is írta korábban, ezeket keresd.


[link]


[link]

2022. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tele van a youtube ilyenekkel, kiejtéssel együtt (és konkrétan az angolnál az nagyon fontos, mert főleg a legalapvetőbb szavakat nem megjósolható, hogy hogyan kell kiejteni).

https://www.youtube.com/watch?v=pkhrUQAMbj0

2022. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja hát van ilyen Penguin Readers, vagy Oxford Bookworms, vagy hat szinten, kérdés, találsz-e magadnak valót, szintre és témára, na meg ingyenbe. Én már többször mentettem el 500 megányit, aztán két év múlva sosem találom. :D

Sosem végeztem pontos összehasonlítást, de szerintem a level akármik felett van a Reader's Digest Condensed Books sorozat, abból nem sokat látni a neten, de egy-kettő van.


Bár aztán... értem én a könnyű szövegek iránti vágyakozást, de például egy Raymond Chandler kriminek azért a stílusa az egyik értéke. Azt kivasalni, és mint egy szakácskönyvbeli receptet olvasni, hát, az szerintem fos érzés is, meg bűn is. :D

2022. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

...mindenesetre, ha tájékozódni akarsz a nehézségről, írjál meg magánban egy email címet, és küldök egy-egy level 5 és 6 könyvet.


Képregény, haláli duma. :D

2022. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!