Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri megtanulni oroszul?

Megéri megtanulni oroszul?

Figyelt kérdés

Kérlek le tudjátok írni az okokat, higy miért érdemes megtanulni oroszul? Illetve ha nem érdemes, akkor le tudjátok írni azt is, hogy miért nem?


Köszönöm.



2022. dec. 24. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél megtanulni oroszul, akkor vágj bele függetlenül attól, hogy ki mit mond. Ha tetszik a nyelv, akkor ne gondolkozz, ne töprengj, hanem tanuld! Hajrá! ;)
2022. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Darius- ***** válasza:
66%
Igen, meglehet a jovoben ismét fontos lesz. Sok allasban hianyoljak az orosz nyelvtudast, engem is felkértek egyszer, de nem tudtam vallani, mivel nem Magyarorszagon maradtam.
2022. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Majd 10 ev mulva megint fontos lesz, amikor az oroszokat ujra a civilizalt vilag reszenek tekintik.
2022. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Azt a nyelvet érdemes megtanulni, amit szeretnél. Az orosz sok nemzetközi szervezetnél hivatalos nyelv, ilyen például az ENSZ, az ebesz (azt hiszem). Magyarországon szerintem nem beszélnek túl sokan oroszul magas szinten, szóval munkaerőpiacon hasznos tulajdonság lehet.
2022. dec. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól jön az még!

Csak tanuld.

2022. dec. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Pont most kérdezed, amikor Oroszország 50 évre leradírozta magát a civilizált világ térképéről?


Eddig se volt semmi értelme, most meg még kevésbé. Németül, esetleg franciául van értelme tanulni az angol mellett, vagy esetleg arabul vagy kínaiul. De oroszul? Semmi értelme.

2022. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

Várok még válaszokat. :) Szerintetek gazdasági területen (számvitel, pénzügy) területen is megéri, vagy ez inkább ilyen hobbi szinten lehet jó? :) egyébként maga az orosz nyelv hangzásra szerintem szép és tetszik. :) csak sokan mondták, hogy miért nem inkább németet tanulok stb. :)

2022. dec. 25. 12:10
 8/16 NTBS ***** válasza:
72%
Igen, hiszen megismersz egy másik nyelvet, kultúrát.
2022. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

"Azt a nyelvet érdemes megtanulni, amit szeretnél. Az orosz sok nemzetközi szervezetnél hivatalos nyelv, ilyen például az ENSZ, az ebesz (azt hiszem). Magyarországon szerintem nem beszélnek túl sokan oroszul magas szinten, szóval munkaerőpiacon hasznos tulajdonság lehet."


És mégis hol lehet hasznos? Ha mondjuk könyvelő valaki, vagy fodrász, vagy egy banki alkalmazott, akkor soha az életben egy szót sem kell tudnia oroszul. Ha a kérdezőnek ez az álma, én nem akarom lebeszélne de ne tegyünk már úgy, mintha ez olyan hasznos lenne a munkaerőpiacon.

2022. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, szívesen fogadok még válaszokat.
2022. dec. 25. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!