Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS miért kötöttebb mint a...

IELTS miért kötöttebb mint a TOEFL?

Figyelt kérdés
TOEFLen a beszédteszben engedélyezik az idiomák használatát, miközben az IELTS nem javasolja a használatukat…
2022. dec. 27. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert így döntöttek akik összeállították a két nyelvvizsga típust. Az egyik alapból britt angol a másik amerikai angol, két különböző ország csinálja, mindegyiket máshová várják el.



Itthon Mo-n is rengeteg "szokásos" nyelvvizsga van (Euroexam, telc ....) ezek is mind mások, mindegyik másik részekre helyez nagyobb hangsúlyt.

2022. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor maradok a TOEFLnél, amúgyis az Amerikai angolt tanulom, az meg külön jó, ha idiomákat is elfogadják.


(A mindennapi választékos beszédhez hozzátartozik, hogy közmondásokkal is utalgassunk a párbeszédben, így nem nagyon értem, hogy ez miért van, hogy egyik igen, másik nem.

2022. dec. 28. 09:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra figyeljél, hogy a TOEFL nyelvvizsga csak 2 évig érvényes
2022. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. 😺 Köszi. Ahogy az IELTS is.


Szerintem ez a 2 éves dolog sokkal jobb, mert a jelenlegi szintedet mutatja, sokan akik nem a nemzetközi nyelvvizsgát végzik megszerezték a nyelvvizsgát ami már örökre jó, de megszólalni nem mindenki tudna, főleg ha rég használta. Az meg sokat nem ér, ha megmutatja hogy megszerezte, de egy párbeszédben elakadna.

2022. dec. 28. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és Mo-n a TOEFL és az IELTS nem elismert nyelvvizsga, ezért ha itthoni diplomához, felvételihez szeretnéd használni akkor honosítanod is kell.


Ha jól tudom a Cambridge nyelvvizsga sem elismert, ezért azt is honosítani kell, ezt csak pluszba megjegyzem.

2022. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!