Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az angolban a...

Mi a különbség az angolban a "got" és a "have" között?

Figyelt kérdés

I have a car.

Egy Tupac dal címe pedig "Brenda's got a baby"


Mindkét angol kifejezés a birtoklással van kapcsolatban. Mi a különbség, mikor melyiket használjuk?


2022. dec. 29. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

I have a car - van autóm

I got a car - lett egy autóm (pl vásároltam, kaptam stb)

2022. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem a have és a got között van kapcsolat, hanem a have és a have got között, melyek ugyanazt jelentik: van valamije. A Brenda's got a baby-ben is a 's a has-t rövidíti: Brenda has got a baby.

Az amerikai angolban szinte mindig összevonva használják a have got-ot: I've got, you've got, stb; bár a brithez képest sokkal ritkábban használják, mert ők gyakrabban használják simán a have-et.

Viszont az összevont alak tovább rövidült a szlengben, és kiesett a 've ill. a 's, ezért csak a got maradt, így a következő három mondat ugyanazt jelenti: I have a pen = I've got a pen = I got a pen.

Ebből a háromból az utolsó nem nyelvvizsga-kompatibilis, legalábbis nem 'Van egy tollam' jelentésben, hiszen az I got a pen alapvetően azt jelenti, hogy 'Kaptam egy tollat'.


Képzésében azonban nagyon eltér egymástól a have és a have got. Ha mond neked valamit az, hogy Present Perfect, akkor jó, ha nem, akkor annyit jegyezz meg, hogy a have got esetén a have-et tagadjuk közvetlenül, és kérdésnél a have kerül előre: I have got…, I haven't got…, Have you got…?

A sima have viszont teljesen szabályosan, do/does-zal áll tagadó ill. kérdő mondatokban: I have…, I don't have…, Do you have…?

2022. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2022. dec. 30. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!