Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségire készülök nehezen...

Érettségire készülök nehezen megy az angol szerintetek Érdemes angol tanárhoz járni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Angolhoz nem. Magyar is jó.

Elsősorban az iskolaihoz járjál és mindent csinálj meg, amit mond, ne akard ellógni se az órákat, se a házikat. Ez megvan? Mióta?

2023. jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha megfizetnék neked a szüleid probléma nélkül, akkor igen. De nagyon őszintén fejleszd magad, gyakorolj, neten ezernyi anyag van az angolhoz.
2023. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Feltétlenül.
2023. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Attól tartok, hogy most elkezdeni tanárhoz járni, már nem sok eredményt hozna. Meg kell találnod, hogy mik azok a részek, amik nem mennek neked, és otthon átnézni őket. Mindenre van fent anyag az interneten, youtube-on.
2023. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
angolvelem - ez a neve a Tik-Tok csatornának, aki angolul tanít egész ügyesen, de úgy tudom YouTube csatornája is van
2023. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Négyes, az érettségi májusban van, január elsején lett kiírva a kérdés, már hogyne lenne ideje. A kiírástól számítva van kb. 4 hónapja! Plusz később, ha kellene az angol, még ennél is kevesebb ideje lesz tanulni. A legtöbben pont ilyenkor kapcsolnak rá teljes gőzzel. Én fizikából reménytelen voltam, mindig kettes-hármas voltam, kilencedik osztályban bukásra álltam, de kilencedikben volt a 3 év tananyagából osztályozó vizsga is, pont sikerült találnom egy jó korrepetálótanárt, nekiálltam tanulni, csak pár alkalommal találkoztam vele, és négyes vizsgát írtam, majdnem ötöst. És én nem 4 hónappal a vizsga előtt álltam neki tanulni, hanem csak egy hónappal. Nehogy már 3-4 hónap ne legyen elég az angolra, pláne egy jó tanári segítséggel.
2023. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Persze, tudom, hogy 4 hónap sok idő, én csak nehezen tudom elképzelni, hogy valaki felfejlessze az angoltudását egy erős középszintre ennyi idő alatt. Nem akartam lebecsülni a kérdező képességeit. Komplex a tananyag, kell egy meghatározott szókincs, levélírás és beszélgetés megtanulása. Szerintem ehhez több idő kell, mint 4 hónap.
2023. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi - ami nem emelt - az egy B1 szint. Még az emelt angol érettségi is szerintem könnyebb, mint egy B2 középfokú nyelvvizsga. Plusz azért érettségin a tanárok - nyilván nem mind - de a többség azért nem akarja direkt lepontozni a diákokat, sőt, igyekszik pontot adni arra, amire lehet, főleg, ha nem emelt szinten megy másik iskolában. De ha középszinten megy, akkor szerintem 4 hónap elég rá. Kérdés persze, hogy hány százalék a cél.
2023. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!