Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanulnátok a...

Milyen nyelvet tanulnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Eddig két nyelvvizsgám van:

Angol B2

Olasz C1


Olaszul kb. 8 éve nem beszéltem, szóval már inkább B2-es szinten vagyok. Az angolom stabil B2. Tehát ha külföldön vagyok, akkor hétköznapi dolgokat el tudok intézni angolul. Egyelőre nem érzem indokoltnak az angol C1-et.


A munkámban nem használok idegen nyelvet, szóval csak hobbiból gondolkodom egy következő nyelven. Elég sok van, ami tetszik.


2023. jan. 2. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Német?
2023. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Japánt. Nyugati ember számára a leghozzáférhetőbb ázsiai kultúra, egyben a legmagasabb életszínvonallal rendelkező ázsiai ország.


Kulturális élvezetre is fontos nyelv, mivel Japán rengeteg tartalmat termelt a középkori szamurájos történetekről a modern animékig.


Az országba utazva is nagyon hasznos, mert Japánban nagyon alacsony az angol nyelvtudás elterjedtsége.

2023. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sok van, ami tetszik, akkor azok közül azt, ami a legjobban tetszik, ha meg nem tudsz választani, akkor azt, amelyik tananyagához egyszerűbb a hozzáférés.
2023. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én egy szláv nyelvet tanulnék ki, de csak azért, mert a szomszéd országaink mind szláv, kivétel Ausztria.
2023. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Angolt C1-re, vagy fölé. Semmit nem érdemes tanulni, amíg ez nincs meg.
2023. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Angolt C1-re, vagy fölé. Semmit nem érdemes tanulni, amíg ez nincs meg."

Attól függ, hogy mi a cél. Egy csomó olyan cél létezik, amihez az angol C1 nem kell.

2023. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
2023-ban Magyarországon nem sok olyan értelmes cél van, amihez nem kell az angol C1, ha nem akarsz éhen halni.
2023. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az angol C1-el kapcsolatban ugyanaz a félelmem, mint ami az olasz C1-el történt. Hogy mivel nem használom a munkámban stb., vissza fog romlani B2-re mindenképpen. Szerintem ahhoz, hogy egy nyelv C1-en tudjon maradni, a munkában kell használni vagy állandóan külföldön kell lenni. Egyelőre teljesen jó nekem a B2. Ezért inkább valami új nyelvet szeretnék B2-re megtanulni. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2023. jan. 3. 00:43
 9/11 NTBS ***** válasza:
Német, francia, spanyol.
2023. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nyelvtanuláson kívül mit szeretsz még csinálni? Valami olyasmit válassz, amit leginkább használnál is valami egyéb hobbi kapcsán, mert az tényleg nagyon fontos szempont, hogy csak akkor marad meg a nyelvtudás, ha használod is.
2023. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!