Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvkönyv kezdőnek?

Spanyol nyelvkönyv kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szinte nulláról kezdeném.

Duolingó segítségével már egy minimális tudásra sikerült szert tennem, de nyilván az szinte említésre sem méltó, szóval egyértelműen kezdő volnék.

Milyen nyelvkönyvet ajánlanátok?

Holnapra terveztem egy Libri látogatást, de gondoltam már megkérdem itt is, hátha valaki tud egy jó könyvet.

Valami olyan kellene, ami jól tanítja a nyelvtant.

De persze a szókincs fejlesztés is fontos volna, szóval ha esetleg valami ilyen jellegű könyv van, akkor jöhet az is.

Vagy ha esetleg interneten van valami, amit tudnátok ajánlani.

Bár annyira nem csípen az online tanulást úgyhogy inkább könyv volna a jobb.

De jöhet minden, amit tudtok, ha van jó tippetek, ötlet vagy valamilyen tanács.



2023. jan. 8. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 1 éve járok spanyolra, tanárhoz. Pár tanácsot ha megfogadsz, akkor amit én ajánlok:


1., a Duolingót ne erőltesd, főképp azért ne, mert a Duolingo a Latin-Amerikai spanyolt tolja/tanítja, amivel persze semmi probléma, csak egy idő után idegesíteni fog, hogy míg ott az autóra az "el carro"-t mondják, míg a spanyolok az "el coche"-t, vagy jegyre az "el boleto"-t, a spanyolok meg "el billete"-t. Vagy például a spanyolok napi szinten használják a "coger" igét, (kapni, fogni), míg ugyanez Dél-Amerikában egy káromkodás (angolra fordítva a "to fuck"-nak felel meg.) Szóval ezt ott nyilván ne nagyon használd :).


2., Ha nyelvkönyvet akarsz venni, akkor felejtsd el a Colorest, meg a hasonló, "nagyra értékelt" könyveket. Ezek magyarok által írt spanyol nyelvkönyv, ráadásul telis-tele hibával. Ha nyelvkönyvet akarsz venni, akkor spanyolok által írt, spanyol nyelvkönyvet vegyél. Csak érzékeltetésképpen: a Colorest 4-5 ezer forintokért megveheted kb bárhol. Amiből mi tanultuk, az A1! szintet, tehát csak a teljesen kezdő, az volt 16.000 forint, meg 5.000 a hozzá tartozó munkafüzet. De ez tényleg spanyol nyelvkönyv, amit anyanyelvűek írtak.


3, ha tudsz angolul, akkor a spanishdict.com nagyon jó weboldal, alkalmazásból pedig a "Drops" nevű, ami csak szavakat tanít, de magyar nyelvű és szerintem nagyon jó!


Ha kérdésed van, írj nyugodtan privátot :)

2023. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Négy könyvet tudok ajánlani:Kis spanyol nyelvtan,Spanyol kisokos,Kezdők spanyol nyelvkönyve,Spanyol képes szótár.Én elsősorban ezekből tanultam a spanyolt.

Online pedig a Spanish pod 101 nyelvi anyagát szoktam alkalmazni.

2023. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!