Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy értsem meg az angolt?

Hogy értsem meg az angolt?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok keseredve. Szóval szeretnék nagyon megtanulni angolul, de a fő problémám hogy nekem az angol egy rébuszokban beszélő nyelvnek tűnik. Hiába ismerem a szöveghez tartozó környezetet-témát egyszerűen teljesen értelmetlen szöveg jön ki nekem a saját fordításomban. Egy kifejezésnek több jelentése van és nem tudom társítani.

Milyen trükkök vannak hogy könnyebb dolgom legyen, a rengeteg gyakorláson kívül?



2023. jan. 9. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Érezni kell, nem érteni. Tehát ha pl látod leírva, hogy green apple, akkor nem fordítod le, hogy zöld alma, hanem megjelebik egyből a fejedben egy zöld alma. Na persze magyarról angolra fordítani már nehezebb, de szerinten kezdetnek tök jó, ha olvas és sorizgat vagy filmet néz az ember angolul. Nem fogsz minden egyes mondat után megállni fordítgatni, hanem, nem is tudom, mint egy gyerek, úgy tanulod a nyelvet. Olvasásnál annyira nem is, de filmeknél igen. Nekem akkor volt a nagy áttörés, amikor 13 évesen egy csomó sorit néztem, amikhez nem volt szinkron, és akkor kezdtem el így "érezni" a nyelvet, és sokkal jobban is ment. Nézz youtube videókat, fogassz média tartalmakat, aztán utána magyarról angolra is könnyebben fog menni. De pl ha nézel egy videót, és vannak rá gondolataid, próbáld meg őket angolul kifejezni, hangosan ha teheted. Magaddal beszélsz, lehet, hülyén érzed majd magad, dehát ez van xd
2023. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben tényleg nehéz értelmezni, összerakni, nem a magyar gondolkodás móddal kell gondolkodni, ezt kicsit el kell felejteni :)


Előző jól mondta. Sorozatok, filmek stb.


Nekem nagyon bevált még, hogy minőségi fordításokat ( pl könyvek ) kezdtem összehasonlítani a két nyelven . Utána jobban at láttam, hogyan kell értelmezni és egymás után rakni a dolgokat, hogy ne egy nyers fordítás legyen. A szövegkörnyezet tényleg sokat tud segíteni, hogy a több értelmű szavakat tudd értelmezni. Nekem néha már ki sem kell keresnem az idegen szót sem, rájövök a szövegből .

2023. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fordítani akarsz, amit jobb mielőbb abbahagyni. A szövegkörnyezetből ki fogod tudni következtetni mi az, de nem kell magolni a jelentését és aztán visszafelé fordítva a mondatokat megpróbálni újakat alkotni. Ez így nem megy.


Nézz Netflixet audio kommentárral sokat, ott örökké ismétlik, hogy "bemegy a szobába", "felkapcsolja a lámpát", "látszik a kanapé", stb. stb. Minden gyakori hétköznapi dolgot. Így megjegyzed őket anélkül, hogy lefordítanád, vagy kiírnád és bemagolnád, hogy mi az a kanapé, vagy menni. Ráadásul mondatban tanulod meg, így jó is lesz a nyelvtanja.

2023. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
YouTube-on nézek dokumentum sorozatokat magyarul és bekapcsolt felirattal, mert ezek érdekelnek is, sajnos soknàl nincs felirat.
2023. jan. 9. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát de ne magyarul nézd xd Az is jó, ha a régi kedvenc meséidet megnézed angolul, azoknak könnyű a nyelvezete. Ezen az oldalon sok minden fent van angolul angol felirattal:

hdtoday.tv

2023. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj az oldalhoz kapcsolódóan, nyomj be jópár adblockot (ublock, adblock pro stb) és akkor nem lesz egy hülye felugró reklám sem.
2023. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Angolul beszéljen a narrátor nem magyarul.

Az úgy hatásosabb lesz.

Én németűl tanúltam így.

2023. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semminek sem magyarnak lennie. Ha igazán érdekel a sorozat, videó, hír, akármi, amit nézel, az agyad "be fog kapcsolni", hogy minél többet megértsen. Ha kell, nézd meg 10x egymás után, de ne tegyél rá magyar feliratot!!! Soha!
2023. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha angolul akarsz tanulni, csak angolul nezzed. Magyar/angol felirat nelkul. A felirat csak bekavar. Foleg, hogyha a forditasok sem mindig pontosak.
2023. jan. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"szeretnék nagyon megtanulni angolul"

Melyik nyelvkönyből tanulsz? Anélkül nehéz lesz.

2023. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!