Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent, hogy egy nyelvvizs...

Mit jelent, hogy egy nyelvvizsga "nemzetközileg elismert"? Minden külföldi cég és intézmény elismeri? Köteles elismerni? Ha igen, milyen törvény kötelezi erre? Ha nem, akkor meg csak parasztvakítás ez az egész szöveg?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 23:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ténylegesen megkövetelt nyelvvizsgák (vízumhoz, egyetemi tanulmányokhoz), országtól függően ezek az IELTS, TOEFL, Cambridge stb. lehetnek. Mindenhol más. Az IELTS-ről picit többet tudok, de nagyjából mind egyformán működik. Felmérik az aktuális (!) tudásszinted, épp ezért max. 2 évig érvényes.


Az összes többi Euro, Origo, TELC és társai egyformák, tök mindegy. Egyformán semmit nem jelentenek sehol.

2023. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Az összes többi Euro, Origo, TELC és társai egyformák, tök mindegy. Egyformán semmit nem jelentenek sehol."

Hát ez az, ezt gyanítom én is...

2023. jan. 12. 05:51
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van TELC C1 vizsgám angolból, akárhová mentem külföldön, ahol fontos volt, hogy nemzetközileg elismert nyelvvizsga papírom legyen, IELTS-t kértek, semmit se ért. Szóval jah...
2023. jan. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem parasztvakítás. Egyszerűen arról van szó, hogy bizonyos nyelvvizsgák világszerte ismertek, míg mások egyáltalán nem. Semmi törvény nincs arra, hogy mit kell elimernie egy egyetemnek vagy egy munkahelynek, de ha egyenlő mércével akarja mérni a különféle jelentkezőket, akkor a nyelvvizsga-követelményeket is egységessé kell tennie, azaz olyan adott nyelvvizsgát vár el a belépéshez, amely a világon mindenütt letehető és széles körben elismert. Rettentően megbonyolítaná a saját dolgát, és nem is volna korrekt, ha alig ismert nyelvvizsgákat is elfogadna.
2023. jan. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

Én mondjuk azokat, akik a parasztvakítás szót használják, jelentősen primitív elméknek tekintem, de a nyelvvizsgákat nem kötelező elismerni:

[link]

2023. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

oké tehát nagy vonalakban: van ez az egységes európai nyelvi szintes keretrendszer (van valami nagyon hivatalos neve is, de googlezd meg), ami megállapítja, hogy milyen szinthez milyen tudással kell rendelkezned. a "nemzetközi nyelvvizsgák" ezeknek a sztenderdeknek megfelelően vannak felépítve, így egy adott közösségen belül (értsd: államok és nyelvek, ahol elfogadják illetve értelmezhető ez a keretrendszer*) biztosak lehetnek abban, hogy egy ÖSD B1es szintű nyelvvizsga egy adott szintű nyelvtudást igazol.

a magyar origó és társai ennek a keretrendszernek változatos okoból nem felelnek meg, azaz a német origó B1es papír nem feltétlenül jelenti azt, hogy adott személy valóban rendelkezik a B1es szinten elvárt készségekkel. (az origó egy nagyon jó példa, mert könnyű felfogni laikusoknak is: a fele vizsgán csak magyarul kell írni-olvasni, tehát egyértelműen nem alkalmas lemérni a német nyelvi tudásodat)


*természetesen vannak más rendszerek is, amik között ilyen átszámolási értékek vannak. illetve nyelvek, amiknél egyszerűen nem működik ez a hatos felosztás, mint pl. a japán, ami egészen saját szintekkel dolgozik.

2023. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"a "nemzetközi nyelvvizsgák" ezeknek a sztenderdeknek megfelelően vannak felépítve"

A magyar akkreditált nyelvvizsgák is. Az akkreditációs rendszernek pont az a lényege, hogy ezt biztosítsa.


"a magyar origó és társai ennek a keretrendszernek változatos okoból nem felelnek meg"

Ezt az állítást mire alapozod?


"az origó egy nagyon jó példa, mert könnyű felfogni laikusoknak is: a fele vizsgán csak magyarul kell írni-olvasni, tehát egyértelműen nem alkalmas lemérni a német nyelvi tudásodat"

Laikusokat könnyű megpróbálni ezzel a szöveggel félrevezetni...

Az egyszerűen nem igaz, hogy "a fele vizsgán csak magyarul kell írni-olvasni". Az igazság az, hogy van a vizsgának olyan része, amikor a magyar nyelvet is kell használni, de nem csak azt, hanem vele párhuzamosan az idegen nyelvet is. Pl. idegen nyelven hallasz valami szöveget és az idegen nyelven elhangzottakkal kapcsolatban magyar nyelvű kérdésekre kell válaszolni magyarul.

Aki legalább laikusként volt már olyan helyzetben az életben, hogy ő volt az egyetlen a jelen levők közül, aki értette az idegen nyelven elhangzott szöveget (akár élő beszédben, akár tévében, rádióban, stb.), és a többiek közben újra és újra magyarul kérdezgették őt, hogy mit mondott a beszélő, az megtapasztalhatta, hogy egyáltalán nem könnyebb így használni, alkalmazni az idegen nyelvet, sőt! Nem véletlenül bízták szakértőkre az akkreditációs rendszer kidolgozását, nem pedig laikusokra, ugyanis a megfelelő nehézségű idegen nyelvi szöveggel és a hozzá tartozó megfelelő nehézségű magyar kérdések segítségével nagyon is jól mérhető a nyelvtudás szintje ezzel a módszerrel is.

2023. jan. 12. 16:07
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

"a hozzá tartozó megfelelő nehézségű magyar kérdések segítségével nagyon is jól mérhető a nyelvtudás szintje ezzel a módszerrel is."


Nem lehet. Pontosan ezért nem fogadják el (vagy csak nagyon-nagyon ritkán) az ilyeneket külföldre költözésnél, külföldi egyetemre való jelentkezésnél.


A magyar kérdéseknél meg van adva a lehetősége, hogy a saját anyanyelveden gondolkozz. Ez pedig értékes másodperceket vesz el!

Te biztosan (illetve általában az emberek) nem érzik jelentősségteljesnek, "csak" 1 mp-nek, de professzionális környezetben, illetve egyetemen ahol darálják a szöveget és nem várnak, nincs idő arra, hogy magadban átfordítsd. Márpedig ha csak ilyen vizsgát tudsz jó eredménnyel letenni, az azt jelenti, hogy csak erre vagy képes. Lehet, hogy valójában tudsz az adott nyelven is gondolkozni, de a munkáltató/egyetem/bevándorlásiak ezt nem fogják kideríteni egyesével minden embernél.


Az Origo, Euro, stb., azt mutatja meg, hogy bár a saját anyanyelveden gondolkozva, de tudod-e használni az adott nyelvet, megérted, tudsz válaszolni.

Míg egy IELTS Academic, vagy TOEFL azt mutatja meg, hogy egy 100%-ban célnyelvi környezetben helyt tudsz-e állni, akár más-más akcentusokkal is elboldogulsz-e, képes vagy-e angol környezetben létezni (az IELTS-nek sajátossága, hogy mindegyik listening section más-más akcentust tartalmaz, amikor én csináltam, volt egy brit, amerikai, skót, ír, wales-i, ausztrál).


Ezt most kicsit az angolra hegyeztem ki, de konkrétan országonként, egyetemenként, munkahelyenként, és még inkább nyelvenként, abszolút eltérő lehet.


Ha megmondod, hogy melyik nyelv, melyik ország, illetve melyik egyetem/cég, ami téged érdekel, akkor könnyebb lenne pontos választ adni.

2023. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az IELTS-t nem ismerem, bár érdekes lenne tudni, mi is egy fokozatosra értékelhető vizsgánál a C2 szint, de be van itt kattintva keresőszónak, és mintha a Gyakorit látogatók közül 8 éve még senki sem ért volna el C2 szintet belőle; a TOEFL meg amerikai, és minden amerikai az a homo sapiens egyszerűsített változata. De a CAE meg a CPE az nagy súlyt fektet az agy barázdáltságára. Azokban a kérdésekre a válaszok nem hüvelyezhetőek ki egyszerűen. Ilyen van vagy lehet a megoldókulcs magyarázatában: mivel a második mondatban azt nyilatkozta, hogy, a hetedikben meg az volt a véleménye, hogy, ezekből következik, hogy... Amelyik CPE vizsgán én voltam, ott az összes vizsgázó, köztük én is, megállapítottuk, hogy egy kérdésnél fogalmunk sincs róla, mi lehet a helyes válasz. :D Hát ezt csak azért írtam, hogy nem az ákcentus az egyetlen leküzdendő feladat.
2023. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"nem fogadják el (vagy csak nagyon-nagyon ritkán) az ilyeneket külföldre költözésnél, külföldi egyetemre való jelentkezésnél"

Akárcsak az euroexamet, a TELC-et, vagy más egyéb egynyelvű vizsgákat... főleg, ha már nem elég frissek a vizsgaeredmények...

2023. jan. 14. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!