Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetséges úgy nyelvet...

Hogy lehetséges úgy nyelvet tanulni, hogy "nem tanulsz"?

Figyelt kérdés
Barátaimnál tapasztaltam, hogy tud angolul, de amikor megkérdeztem, hogy tanulta meg a nyelvet, akkor azt mondja, hogy játékokból, filmekből, videókból tanult, iskolában nem. Ez hogy lehetséges? Én is rengeteget játszottam angol játékokkal, videókat (mondjuk abból kevesebbet), de mégsem tudok angolul.
2023. jan. 18. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezd meg töle!

Mellesleg az anyanyelvedet is úgy tanultad meg!

2023. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tanultam én is. Amikor tanultam a nyelvet könyvekből, órákon, akkor alig ment, suliban is kettes voltam, néha aggódtam, hogy bukok-e. Amikor elkezdtem tök mással foglalkozni és a nyelv csak egy eszköz volt ahhoz, amit érteni akartam, vagy elmondani akartam, akkor úgy haladtam, hogy észre sem vettem és 1.5 év után arra eszméltem rá, hogy középfokon értek és beszélek. Akkor sem tanultam a nyelvet tovább, csak használtam, olvastam olyan cikkeket, amiket nagyon akartam érteni és az infóért megdolgoztam (nem online fordítóztam, hanem szótáraztam és megpróbáltam én összerakni), a zenék, amiket szerettem ilyen nyelven voltak, a filmek, amiket néztem, és én is játszom számítógépen is stb. Ismét eltelt egy év és úgy gondoltam elmegyek egy C1-es nyelvvizsgára és sikerült 86%-ra. Nem tanultam rá pluszban.
2023. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: hozzáteszem, hogy ez azt jelentette, hogy minden, amivel érintkeztem, ezen a nyelven volt, minden, a telefonomon minden app ilyen nyelven volt, ezen a nyelven filmeztem, szórakoztam, beszélgettem külföldiekkel üzenetben, fórumokon, olvastam, stb. Ez ha tanulás szempontjából nézem napi 6 óra minimum volt, teljesen "ebben éltem". De észre sem vettem igazából, én csak élveztem azokat a dolgokat, amik érdekelnek, nem foglalkoztam azzal, hogy mi-milyen igeidő meg igék speciális múltideje meg mittudomén, ezeket ma sem tudnám elmondani, hogy mit-miért, nem is érdekel. De jól használom.
2023. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak, akikre egyszerűen ragadnak a nyelvek. Én is ilyen vagyok.

Eleinte nyilván csak rákérdeztem egy-egy szóra, mondjuk dalszövegekből, játékokból stb. Aztán egy idő után már mindent angolul néztem, olvastam, hallgattam, és egyre jobban értettem. A szüleim sok külföldivel barátkoztak, így otthon is sokat hallgattam angolul beszélni embereket, amikor vendégek jöttek. Gyakorlatilag sose tanultam angolul suliban (németes voltam, aztán franciás). Legelőször egyetemen kellett, ott írtunk egy szintfelmérőt, amin bekerültem a legerősebb csoportba, ahol szintén nem tanultunk semmit, mert “mi már úgyis tudunk mindent”. Végül csináltam egy B2-es nyelvvizsgát 98%-ra, úgy, hogy még a típusfeladatokat se néztem meg. Nyelvtani szabályokat sose tanultam, csak úgy “érzésre” használom az angolt (de nagyrészt helyesen).

2023. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az sokat segít, ha pl. már kiskorodban folyamatosan feliratos meséket, filmeket nézel. Játékokból megtanulsz egy-két alap dolgot, de nem hiszem, hogy sokat használod őket a nyelvben.
2023. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A feliratok nem segítenek, inkább gátoljßak a tanulást ilyen módon
2023. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Miért? Miközben hallod az angol szöveget, magyarul olvasod. Így jobban rögzül a kiejtés a fejedben. Én elég sok filmet jobban megértettem így.
2023. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A felirat még akkor is akadályoz, ha azonos nyelven van a kettö, mert a legtöbb ember OLVAS és nem HALLGAT közben, azaz a kiejtést nem is veszi észre.

Ha meg magyar felirat van, akkor végképp fölösleges az angol szöveg, mert csak a magyarra figyel, az ugyanis jóval egyszerübb.

2023. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem aki így akar tanulni, az tud figyelni mind a kettőre.

Azonos nyelven persze, hogy zavaró, mert nem ugyanúgy fordítják el. De én még így is inkább figyelek a hangra.

2023. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínüleg egyéni dolog, nekem az segített mindig a legjobban, ha felirat nélkül a célnyelven néztem videót, és csak ha nagyon nem értettem semmit, akkor egy-egy jelenet idejére bekapcsoltam ugyanazon a nyelven a feliratot.

De ezek szerint neked másként müködik.


A kérdezö meg legalább többféle véleményt kap, és ki tudja választani, melyik a legjobb neki.

2023. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!