Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3ev alatt megtanulhatok...

3ev alatt megtanulhatok c1szinten angolul ?

Figyelt kérdés
Most alapfokon beszelek

2023. jan. 20. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Felőlem...
2023. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kevesebb, mint 1 év alatt sikerült 0-ról középfokra, viszont használtam is rendesen. Ha van benned elég kitartás lazán sikerülhet
2023. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2

tanárral, tanfolyamon, egyedül?

és miből tanultál?

napi hány órát?

2023. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"tanárral, tanfolyamon, egyedül?

és miből tanultál?

napi hány órát?"

És főleg: nyelvterületen vagy nem?

2023. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ja, meg hogy hány évesen, az sem mindegy.
2023. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, nekem is sikerült:D Tanultam előtte is általános iskolában, de szörnyen ment, gimi elején sem állt össze jobban a kép az órák alapján, pedig próbálkoztam tanulni, külön tanárhoz is jártam. Egy értelmes mondatot alig bírtam összerakni, a was-t kevertem az are-al, lehetetlennek tűnt hogy valaha fogok tudni angolul:D Aztán elkezdtem sokat játszani angol játékokkal, sok youtube videót nézni, meg aztán sorozatokat, filmeket és egyszer csak azt vettem észre egy év után kb hogy megy az angol. Az órai anyagot is megjegyeztem erőfeszítés nélkül, csomó szó meg szószerkezet ragadt rám, nyelvtani szabályokat nem tudtam, de jól írtam és mondtam a dolgok többségét, mert úgy "hangzott jól". Ezen a ponton csináltam egy b2es próba nyelvvizsgát mindenféle készülés nélkül és annyira könnyen sikerült szinte hibátlanra, hogy a c1-et tűztem ki inkább célul. Na akkor arra készültem azért rendesebben, megtanultam hangzatos c1es kifejezéseket, amik nem igazán vannak yt videókban, csináltam sok feladatsort meg gyakoroltam a szóbelit, esszé írást stb. Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy a nyelvtanulás nem feltétlenül lineáris folyamat, simán lehet egy pont ahol összeáll a fejedben valami és ráérzel és onnantól sokkal könnyebb és gyorsabb az egész.
2023. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Angol nyelvteruleten elve, igen.
2023. jan. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!