Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek van rá ideje hogy...

Valakinek van rá ideje hogy àtnézze? Kemény nyelv ez a német ,bár melyik nyelv könnyű. Nem rég kezdtem el tanulni a nyelvet és még nagyon az elején járok

Figyelt kérdés

Der Hund sitzt __auf____________ zwei Bäumen

. Wir sehen uns ___im______ der Vorstellung

.Die Kinder sind _nach_________ der Streitereien gute Freunde.

Andrea kam heute ___nach____ Frühstück in die Schule.

Mein Flieger startet ______um__ 11 Uhr.


2023. jan. 24. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A második válasz hibás. Helyesen: Wir sehen uns in der Vorstellung. Ugyanis az im = in dem, a Vorstellung pedig nőnemű, a névelő részes esete der.

https://www.youtube.com/watch?v=wMaShsKJEfo

2023. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kutya hogy tud két fán ülni??? Nem inkább két fa között ül?

A "der Streitereien" pedig többes szám birtokos eset, nem részes (az den lenne), tehát olyan elöljáró kell elé, ami birtokos esetet vonz, és még értelme is van ebben a mondatban (pl. ellenére).

És nekem Andrea reggelije is gyanús, mert nekem hiányzik a nach és a Frühstück közül egy névelő, ezért szerintem oda olyat kéne a nach helyett kereseni, ami névelő nélkül is megállja a helyét (pl. reggeli nélkül).

2023. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

1. Amit írtál, azt jelenti, hogy a kutya két fán ül, ami bár nyelvtanilag helyes, elég nehéz elképzelni. Reálisabb lenne azt mondani, "Der Hund sitzt unter zwei Bäumen", azaz két fa alatt ül.

2. Ahogy az első írta: im = in dem. "Wir sehen uns in der Vorstellung", "wir sehen uns nach der Vorstellung" egyaránt helyes (csak mást jelentenek).

3. Nyelvtanilag helyes, csak szokatlan a mondanivalója: "a gyerekek a veszekedés után barátok". Ha azt mondod, "trotz der Streitereien" (a veszekedések ellenére), az reálisabban hangzik.

4. Teljesen jó.

5. Szintén teljesen OK.

2023. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. Az elsőre a normális emberek vsz. azt írnák, hogy "der Hund sitzt zwischen zwei Bäumen" (a kutya két fa között ül). Mivel én nem vagyok normális ember, nem ez jutott eszembe kapásból... :D
2023. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hála és köszönet nektek!😀
2023. jan. 24. 15:44
 6/6 Aloha8 ***** válasza:

Andrea kam heute ___nach____ Frühstück in die Schule.

Igy lenne helyes: Andrea kam heute nach DEM Frühstück in die Schule.

2023. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!