Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely Budapesti gimnáziumokban...

Mely Budapesti gimnáziumokban lehet második nyelvként választani horvátot, szlovént, vagy bosnyákot?

Figyelt kérdés
Segítségeteket előre is köszönöm

2023. febr. 3. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehol
2023. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huh ok köszi
2023. febr. 3. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szlovénia egy 2 millió fős ország, még nyelvkönyvet sem láttam hozzá soha. A bosnyákok lélekszáma is hasonló. Teljesen irrelevánsak gazdaságilag és kulturálisan minden nem szláv embernek, ráadásul a lélekszám is annyira csekély, hogy mégis kivel akarsz beszélgetni az anyanyelvén, gazdaságilag sem állnak úgy, hogy érdemes legyen oda menekülni ebből az országból. Horvátokkal van kulturális kapcsolatunk, de nagyon ritka a horvát nyelvet tanító iskola. Utoljára Zuglóban hallottam ilyenről. [link]

Őszintén, én inkább megtartanám hobbinak, és 4 évig ingyen inkább angol-német-olasz-francia, esetleg spanyol valamelyikét tanulnám.

2023. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2023. febr. 5. 00:00
 5/6 anonim ***** válasza:

A horvát és a bosnyák szinte egy és ugyanaz a nyelv. Horvát nemzetiségi iskola van Budapesten: [link]

A szerb szintén ugyanez a nyelv, csak poltikai okok miatt veszik őket külön. Szerb tannyelvű iskola is van a fővárosban: [link]


Szlovénül szerintem csak Vas megyének egy bizonyos részén lehet tanulni, ahol szlovén kisebbség is él.

2023. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ;)
2023. máj. 12. 18:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!