Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát érdemes...

Milyen nyelvvizsgát érdemes letenni (érettségi és egyetemi felvételi miatt)?

Figyelt kérdés

A fiam másodikot gimnazista (10. osztályos), kb közép-felsőfok között tud angolul.

Milyen nyelvvizsgát lenne érdemes letennie, ami az angol érettségit kiváltja, illetve a BME felvételinél is plusz pontszám?

Köszönöm.



2023. febr. 8. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Az angol érettségit nem váltja ki a nyelvvizsga. Ugyanúgy meg kell majd írni..


BME felvételinél plusz pontszám? Nincs specifikusan egyetemre vonatkoztatva. Bármelyik államilag elismert közép, és felsőfokú nyelvvizsgara jár pluszpont felsőoktatásban, összes magyar egyetemen. Előbbi esetében 28, utóbbi esetén 40. Úgyhogy ilyen szempontból mindegy, hogy milyen típusú..... Én az ECL - t ajánlom, azt külföldön is elfogadják. Ha a legkönnyebb nyelvvizsgara van szükség, akkor Tarsalkodo. Szerintem viszont előbb írjon elorehozott érettségit. Az egy jó alap lenne, a későbbi tanuláshoz.

2023. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi nem váltható ki nyelvvizsgával.

Ha emelt érettségit tesz angolból és az 60% fölött sikerül, akkor kap B2-es nyelvvizsgát, de ez fordítva nem működik. (Néhány iskolában előrehozott érettségi esetén az osztályozót ki lehet váltani C1-es nyelvvizsgával, de ezt se mindenhol engedik.)


Felvételi szempontjából egyértelműen felsőfokút éri meg jobban, mert arra több pont jár. Illetve a nyelvvizsga díj visszaigénylés szempontjából is jobb ha rögtön felsőfokúra megy, hisz így azt igényelhetitek vissza.

2023. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 Jövő évtől más lesz a plusz pontok számítása és nem mindenhol 28, illetve 40 pontot adnak majd a nyelvvizsgára.


Nézzétek meg a felvin, hogy a BME hány pontot ad majd nyelvvizsgára. Lehet jobban megéri inkább a felvételi tárgyakra koncentrálni és azokból versenyre menni.

Ha mégis a nyelvvizsga mellett döntötök, akkor annyi a lényeg, hogy államilag elismert legyen (ha esetleg külföld is tervben van, akkor olyat keressetek ami államilag és nemzetközileg is elismert).

2023. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


3-as, melyiket ajánlod, ami államilag és nemzetközileg is elismert?

2023. febr. 8. 16:53
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

A DExam a legjobb, az ismerős feladatokból áll, és választhat a vizsgázó, hogy humán vagy reál beállítottságú-e inkább, mert ezt is figyelembe veszik a feladatsor összeállításánál:

[link]

2023. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

"az ECL - t ajánlom, azt külföldön is elfogadják"

Bizonyíték?

2023. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a LanguageCert-nél vizsgáztam, mert a sulink arra készített fel. Ez elfogadott államilag és elvileg nemzetközileg is, ráadásul szerintem az egyik legkönnyebb nyelvvizsga. Viszont amikor nézegettem a külföldi egyetemeket, akkor nagyon sok helyen ez nem volt az elfogadottak között, úgyhogy ha ilyen terve van, akkor mindenképp először nézze ki az egyetemet és annak megfelelően válasszon nyelvvizsgát, hogy ott melyiket fogadják el.

Amúgy az ECL, TELC, EUROEXAM vizsgák mind jók, szerintem nézzen bele a minta feladatokba, mert a feladattípusok különbözhetnek és azt válassza, amelyik neki a legszimpatikusabb.

2023. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

"nemzetközileg is elismert"

Kérdező, a magyar felsőoktatásba való felvételizéshez a magyar egyetemek elfogadják a Magyarországon akkreditált nyelvvizsgákat (amíg máshogy nem döntenek az egyetemi autonómia jegyében...).

De gondolj bele, ha te holnap alapítasz egy céget a határon túl, akkor szerinted milyen törvény fog téged arra kötelezni, hogy holnapután márpedig fel kelljen venned valakit, aki meglobogtatja a mondjuk 10 évvel ezelőtt letett ECL vagy DExam vagy akármilyen nyelvvizsgáját? Semmilyen. Te magad fogod eldönteni, hogy ha munkaerőre van szükséged, akkor milyen elvárásaid lesznek vele szemben. Ha én komoly nyelvtudásra akarnék bizonyítékot, a Cambridge Proficiency C2-t fogadnám csak el. Te meg talán mást. De senki és semmi sem kötelezi sem a cégeket sem az egyetemeket arra sehol a világon, hogy az X típusú nyelvvizsgát el kelljen fogadniuk, főleg arra nem, hogy hosszú évekkel ezelőtt letett nyelvvizsgára még most is úgy tekintsenek, mint ami a jelenleg aktív nyelvtudás bizonyítéka, mert nagyon nem biztos.


Amikor már lesz konkrét külföldi egyetem vagy munkahely, ami a cél lesz, akkor és ott kell majd érdeklődni, hogy pontosan milyen típusú nyelvvizsgát várnak el és milyen szintűt és hány éven belül letettet - és olyat megszerezni, addig meg minek? A 14-15 évesen letett nyelvvizsga addigra már úgyis elavul a komolyabb egyetemek meg cégek szemében, tehát újra neki kell futni úgyis (ami valós nyelvtudással semmiség, és meg is éri, ha egy jólfizető állást lehet vele megszerezni, vagy egy neves egyetemre lehet vele bejutni).

2023. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
# A DExam nemzetközileg nem elfogadott.
2023. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

"A DExam nemzetközileg nem elfogadott."

Hol van megtiltva, hogy én, mint cégvezető egy akármelyik országban bejegyzett cégnél elfogadjam? Sehol. Az összes többivel (telc, ecl, euroexam, stb.) pont ugyanez a helyzet. Ha nekem bármi miatt igenis a DExam az elvárásom, megtehetem, hogy azt veszem fel a jelentkezők közül, akinek az van, és nem azt, akinek valami más típusú.

2023. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!