Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehezebben értem az angolt...

Nehezebben értem az angolt hallásra, ezt hogyan tudom javítani/fejleszteni?

Figyelt kérdés

1 éve tanulom, de már olvasni nagyon jól tudok, értem a szövegeket, de hallani nem nagyon.

És esetleg angol tanulási tippek?



2023. febr. 12. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg angol sorozatokat nézni felirattal? Vagy gyermekmeséket mert ott érthetőbben beszélnek
2023. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha így gyakorlok később jobban fog menni a nehezebb angol, hallásra?
2023. febr. 12. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket olvass és közben hallgasd is:

https://www.youtube.com/results?search_query=oxford+bookworm..


Meg minden egyebet is.


Mindent, amit nem értesz szóról szóra elsőre, érdemes többször is meghallgatni: egyre többet fogsz érteni. Érdekes lehet az is, ha többször meghallgatod, aztán félreteszed és csak hónapok múlva hallgatod meg újra, amikor még többet fogsz már érteni. :)


De hasznos az is, ha oda se figyelsz, csak úgy a háttérben szól valami angolul rendszeresen, pl. minden nap lefekvés előtt 20-30 percig valami (tényleg bármi), meg ébredés után a reggeli készülődés közben, stb.


Az a lényeg, hogy minél nagyobb mennyiségben találkozz hallott szövegekkel (de azért arra figyelj, nehogy besokallj, mert nagyon nem az a cél, hogy eleged legyen belőle ;-) ).

2023. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Angolul hallgass és nézz sorozatokat vagy videókat. Egy idő után rá fog állni az agyad.(Ne zavarjon, ha valamit nem értesz elsőre!)
2023. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tök jó angolos voltam. Hallás utáni szövegértés egyes.

Kimentem Angliába és varázsütésre már értem is. Sokat számít, hogy milyen helyzetben hallod a szöveget. Pl. egy rádió, amiben sokminden elhangzik nehezebb megérteni, de egy szituációban, amikor bevásárolsz, vagy a főnököddel beszélsz jobban megérted mit mondanak.

2023. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"egy szituációban, amikor bevásárolsz, vagy a főnököddel beszélsz jobban megérted mit mondanak"

Hát igen, nagy úr a motiváció. :)

2023. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6, hát, ezek szerint van, aki magyarul sem érti a dolgokat. :D

#5 arról beszél, mikor a megértendő szókincs egy bizonyos témára koncentrálódik, akkor egyszerűbb a megértésre rátalálni, mint amikor bármi lehet, amit mondanak. Ezek ugye az "egy szituációban", meg a "sokminden elhangzik" magyar kifejezések értelméből adódnak. Te hatodikos elemista vagy?

2023. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!