Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tolmács szeretnék lenni, de...

Tolmács szeretnék lenni, de minden weboldalon azt olvasom, hogy oroszról vagy oroszra kell fordítani?? Ez igaz?

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz, hogy angol tolmács legyél, temeszetesen nem kell oroszul tudnod.
2023. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést nem teljesen értem, de nem kell az orosz, hogy tolmács legyél.


Illetve egy tipp, angol mellett valami más nyelvet is válassz pluszba, hiszen az angol lassan alap lesz mindenkinek, így kevésbé keresett tolmács szinten.

2023. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem most a sok háborús menekült miatt megszaporodtak az orosz-ukrán tolmácsokat kereső hirdetések. Meg ukránok amúgyis rengetegen jönnek a gyárakba dolgozni. De ha te angol vagy japán tolmács vagy, akkor természetesen nem kell tudnod oroszul.
2023. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tolmácsolni általában tanult nyelvről anyanyelvre szoktak. (lehet fordítva is de az nehezebb is, meg ha van elérhető ember a kívánt irányban akkor azt veszik fel)

logikusan ha francia-magyar tolmács vagy, akkor nem kell oroszra fordítani, ez nem tudom miért nem egyértelmű...

2023. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát, angol tolmácsra már nemigen lehet szükség, sokan tudnak angolul. Ritkább nyelvet érdemes választani, persze, azért olyat, amivel találkozhatsz itthon is.

Ha orosz tomácsokat keresnek, akkor valszeg erre van szükség.

Érdekes, amúgy, hogy amíg kötelező volt, nem akarták tanulni, most, hogy nem az, kezdett népszerűvé válni. (Bár, a politikai helyzet miatt sztem megint népszerűtlen lesz.)

2023. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"a politikai helyzet miatt sztem megint népszerűtlen lesz"

Viszont hasznos. Szóval ha valaki tolmács akar lenni, de még nem tudja, hogy milyen nyelven, akkor jó cél lehet. Bár mondjuk eleve azt se értem, hogy akarhat valaki tolmács lenni, ha még nem egyértelmű, hogy melyik nyelveket akarja tolmácsként használni...

2023. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező angol nyelven szeretne tolmácsolni, de csak orosz álláshirdetéseket talál, és ezen csodálkozik. Így értette. Vagy legalábbis, én így értem a kérdését.
2023. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
csak 2 nyelvű tolmács-fordító képzés létezik. Abból is az egyik nyelv kötelezően angol, a másik pedig nem magyar.
2023. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!