Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem olasz nyelvű...

Tudnátok nekem olasz nyelvű tankönyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Nincsen semmilyen szintű olasz nyelvismeretem és sajnos tanárt sem tudok fogadni magam mellé. Az olasz tankönyvek mellett szívesen fogadok még olasz nyelvvel kapcsolatos weboldal, videó, film, sorozat és könyv ajánlókat is.

2023. febr. 16. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Tanár nélkül nem fogsz tudni megtanulni.
2023. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tankonyvkatalogus.hu oldalrol le tudod tolteni a mostani kozepiskolakban hasznalt tankonyveket hanganyaggal: [link]
2023. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Spanyol nyelvismeret mellett sima ügy, nagyon sok a hasonló kifejezés

amico (IT) - amigo (ES)

stb. stb.

Egyedül, spanyol nyelvtudás nélkül nagyon sok erő és kitartás, eltökéltség kell eleinte, ha nagyon profin használod az appokat és találsz magadnak a beszédhez gyakorlópartnert valamilyen appon (ma már nagyon sok minden van, csak profin kell tudni használni), aki segít, és kijavítja a hibáidat, akkor nem tartom kizártnak.

Ma már nagyon sok szinthez igazított videó van, onnan kiejtést lehet tanulni, a szavakhoz, nyelvtanhoz meg fenék kell (a tanulást, gyakorlást sehogy, semmilyen nyelvnél nem tudod megúszni).

2023. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*spanyol nyelvismeretTEL
2023. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, a lányom szerint igenis meglehet tanulni otthon is olaszul, egyedül az írás nem feltétlenül fog menni.


Ezt a könyvet kaptam tőle,/ ebben magyar szöveg is van./


[link]


A legjobb online oktatónak pedig Őt ajánlotta. /Én is most szeretnék belekezdeni./


https://www.youtube.com/watch?v=TO_zf0gPaBo

Érdemes feliratkozni.

2023. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Ha a kérdező megtanulja az alapszabályokat, akkor az írás tök egyszerű.

ch - ejtésben mindig k

c -kiejtésben e és i előtt cs, minden más esetben k

h - néma (mindig néma, kivétel nélkül néma)

g - e és i előtt dzs

gh - mindig g

ch - mindig k


Ha ez megvan, akkor már csak a hangsúlyozást kell elsajátítani, meg rengeteg szót - és attól függően, hogy mennyire cél a magas szintű nyelvhasználat - nyelvtant kell tanulni.

2023. febr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Köszi, nekem a lányom mondta h az írás az nemigazán fog menni, de örülök hogy ezt megcáfoltad. 💟
2023. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát és mindenkinek sok sikert, aki szintén maga vág bele egy nyelvbe!


A linkek és ajánlások nagyon hasznosak voltak, a kiejtés/helyesírás aprólékos leírását pedig szintén külön köszönöm, nekem nagyon hasznos volt.

2023. febr. 19. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!