Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy angolról...

Miért van az, hogy angolról magyarra le tudom fordítani, ha angolul mondanak valamit megértem, de válaszolni nem tudok?

Figyelt kérdés
Pl angolul olvasom a szavakat, és 80 százalékát tudom magyarul. De ha magyarul olvasom, felét se tudom megmondani angolul. Persze mikor megnézem az angolt, akkor már tudom. Épp úgy, egy filmben is értem mit mondanak, de ha angolul kell beszélni, akkor nem megy. Mi az oka?
2023. febr. 19. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Önbizalomhiány és/vagy tapasztalat hiánya
2023. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Mert a beszéd is ugyanolyan készség, mint a szövegértés, íráskészség, hallás utáni értés. Gyakorolni kell, és menni fog. Vannak alkalmazások, ahol tudsz idegenekkel beszélni pár percet angolul. Próbáld ki. :)
2023. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy ahhoz, hogy angol szövegeket (írottat is, hallottat is) megérts, a passzív nyelvtudásodra is számíthatsz, ahhoz viszont, hogy beszélj vagy írj, csak az aktívra számíthatsz - márpedig természetes jelenség, hogy az aktív tudásunk mindig, mindenben jóval kisebb, mint a passzív.
2023. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez "természetes". Költözök jövő hónapban, akkor majd a kényszer kihozza belőlem.
2023. febr. 19. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Inkább azt mondanám, hogy gyakori hiba mint hogy természetes. Gyakorolni kellett volna példa mondatokat amikor a nyelvtani részeket tanultad és nem csak a szókincset bővíteni. Például van egy piros autóm, vagy nincs nálam a telefonom, stb. Ezeket gyakoroltad volna akkor nem csak lefordítani tudnád magyarra hanem alkotni is angol mondatot. Ha a kényszer nem fogja kihozni belőled akkor nincs mese újra kell kezdeni. Ez majd hamarosan kifog derülni.
2023. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!