Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen érvek szólnak amellett,...

Milyen érvek szólnak amellett, hogy valaki a németet kezdje el első idegen nyelvként tanulni az általános iskolában az angol helyett?

Figyelt kérdés
Induljunk ki abból, hogy az illető nem a nyugati végeken él, tehát nincsen a német nyelvterület közvetlen közelében.

2023. márc. 1. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Német után sokkal könnyebb megtanulni angolul, mint fordítva. Ez a lehetséges indok.
2023. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

A német után könnyebb lehet az angol, mert a német a legtöbb ember számára nehezebb.

Viszont valószínűleg az ember az első idegen nyelven a legmagabiztosabb, mert sokkal több ideig foglalkozik vele, ezért én semmiképp sem ajánlom, mert a stabil angol tudás egy átlag ember számára szerintem sokkal hasznosabb.

2023. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira körülvesz minket az angol (gondolok itt angol nyelvű filmek, zene, videojátékok stb. felhozatalára), hogy könnyű belemerülni az iskolától függetlenül. A német nem folyik ennyire a csapból.
2023. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ma már semmi nem szól mellette. Ha valaki nem akar konkrétan német nyelvterületen élni, akkor felesleges angol helyett a németre pocsékolnia a nyelvtanulásra fogékony fiatal éveket. Persze, ilyen fiatalon honnan tudnák, hol fognak élni, de ha valaki később úgy dönt, német nyelvterületen szeretne élni, akkor meg fog tudni tanulni németül is, mert annyival azért nem nehezebb.


Arról meg sokan hajlamosak megfeledkezni, hogy az angol is csak az elején könnyebb, mint a német. Már ha egyáltalán könnyebb, mert azért a kiejtés és a helyesírás jóval nehezebb, mint a németben, főleg az elején.

2023. márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Viktória Vivien válasza:
31%
Igen
2023. márc. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
A tapasztalat szerint azok a diákok, akik némettel kezdenek (8 osztályos gimnáziumban) és az angolt később veszik fel második nyelvként, sokkal jobban megtanulják mind a kettőt, mint fordítva. A német-angolosok általában lerakják a C1-et érettségiig mindkét nyelvből, míg az angol-németesek csak szenvednek a némettel. Szerintem azért, mert a német nehezebb nyelv, kisebb korban jobban megragad.
2023. márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"A német-angolosok általában lerakják a C1-et érettségiig mindkét nyelvből" - igen, a magyar társadalom arról híres, hogy "általában" érettségire 2 db C1-es nyelvvizsgával rendelkeznek...


Persze, én is írhattam volna, hogy 3 év alatt is simán lehet magabiztos B2-es némettudást szerezni a 0-ról 2. nyelvként, mert az én sulimban klassz némettanár volt és a csoport 50%-ára ez igaz volt, mégsem mondom, hogy ez az "általános", mert nem az - lehetségesnek lehetséges, de nem "általános".

2023. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
7. Azért mondtam, hogy általános, mivel a gyerekeim 3 különböző (fővárosi) 8 osztályos gimnáziumba jártak, és a tagozatválasztás előtt kikérdeztük a helyi nyelvtanárokat. Ők fogalmaztak úgy egybehangzóan, hogy (az ő) általános tapasztalat(uk). Úgy gondolom, hogy ha 3 különböző középiskola nyelvtanárai úgy fogalmaznak, hogy ez az általános tapasztalat, akkor rá lehet fogni, hogy ez általános tapasztalat, bár statisztikailag nyilván nem szignifikáns.
2023. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A német-angolosok általában lerakják a C1-et érettségiig mindkét nyelvből, míg az angol-németesek csak szenvednek a némettel. Szerintem azért, mert a német nehezebb nyelv, kisebb korban jobban megragad."


Szerintem ennek sokkal kevésbé van nyelvi oka. Ha valaki először a németet jól megtanulja, akkor utána ugyanúgy rá fog kényszerülni, hogy tanuljon angolul is. Még ha nem is készül külföldre, az interneten is minden angolul van.

Ellenben ha valaki az angollal kezdi, akkor kevésbé lesz motivált hogy németül is megtanuljon, mert "úgyis mindenhol értenek angolul".

2023. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!