Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik nyelveket érdemes megtanulni Magyarországon maradva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik nyelvet lenne érdemes megtanulni az alábbiak közül?

spanyol (olaszul beszélek, nagyon hasonlítanak), francia (vannak fenntartásaim), portugál, holland, orosz (a jelen helyzetet tekintve nem tudom mennyire éri meg), mandarin kínai, arab, török.


Szóba jöhet egyéb is, akár szláv vagy skandináv nyelv, akár kis nyelv. Valami különlegeset szeretnék tanulni, ami sokat dob az értékemen. Természetesen angolul, németül beszélek. Jelenleg egy német vállalatnál dolgozom.


Magyarországon szeretnék maradni hosszútávon, éltem már külföldön. Arculattervezés, brand design, PR és kommunikáció területen dolgozom.


Köszönöm



#nyelv #nyelvtanulás #latin #itthon #különleges nyelvek
2023. márc. 2. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld amihez kadved van!

Teljesen mindegy, hogy más mit mond, hiába írja le valaki, hogy a mandarin kínait tanuld mert az a jövő, vagy az arabot vagy a törököt vagy a svédet. Mindenki másban látja a tutit, de időt és energiát abba éri meg tenni amivel vagy van valami konkrét célod pl. munkavállalás Portugáliában, vagy pedig álmaid netovábbja, mert annyira tetszik és nem tudod nem megtanulni, mert ragad rád, mint gyerekre a kosz. Nekem ilyen volt pl a török nyelv, de nem kezdek el mellette kampányolni, mert nekem a szívem csücske ez a nyelv, más meg rosszul van a gondolatától is.

Azt tanuld, amihez neked a legnagyobb motivációd és kedved van!

2023. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
eggy ertelmuen orosz kina utan leg nagyobb orszag angolutan ennek vna a leg nagyaobb haszna kinai utan kinai-t azert nem ajanlém ha csak nem akrasz egesz eletet ra aldozni
2023. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
*angol es kinai utan ennek van a leg nagyobb haszna
2023. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm szépen. Alapvetően sok nyelvben látok fantáziát. 1-2 vonz is, átgondolom.


#2-3: Ezt leírnád kérlek ismét, hogy értelmezhető is legyen?

2023. márc. 3. 11:35
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
10%
A kormányunk nagy orosz barát. Tehát OROSZ.
2023. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Különlegeset tanulnál, és hogy mit érdemes, beleértve az ország nemzetközi hatását is?


Japán. Gyönyörű nyelv. Ha már a mandarint felvetetted, inkább a japánt javaslom. De ahogy érzed.

2023. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!