Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek tényleg csak a...

Szerintetek tényleg csak a németet érdemes tanulni az angol után?

Figyelt kérdés

Jelenleg számviteli szakon vagyok, jövőre végzek. Szivesen élnék külföldön , viszont nekem Spanyolország vagy Olaszország sokkal vonzóbb , hiába nagy a munkanélküliség.

Esetleg volt más is ilyen dilemmában?

Mindig csak azt hallom, hogy egyedül a német nyelv/területek amik hasznosak és van lehetőség..

ti mit gondoltok?



2023. márc. 4. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Aha, a német az jó
2023. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt tanuld, ami érdekel és oda menj, ahol szerinted boldogan tudsz majd élni.

Nem csak Németországban lehet jól boldogulni, nekem vannak ismerőseim Spanyolországban és köszönik jól érzik magukat. Ha inkább Olaszország tetszik, akkor nyugodtan menj oda, meg fogod találni a helyed.

A spanyolt amúgy is nagyon sokan beszélik a világon és nem egy nehéz nyelv, úgyhogy szerintem mindenképp érdemes megtanulni.

2023. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Latin nyelvek közül csak a franciát érdemes tanulni. Olaszból érettségiztem, soha nem volt rá szükségem 30 év alatt. A spanyol is ugyanez.


Tényleg németül a legérdemesebb tanulni az angol után.

2023. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Azt a nyelvet érdemes tanulni, amelyik tetszik, mert anélkül soha az életben nem akarod majd tanulni, emiatt nem fogod megtanulni.

És csak ezután jöhet az a szempont, hogy melyik hasznosabb. Szerintem amúgy Spanyol, mert Latin-Amerikában százmilliók beszélik, akik más nyelvet meg nem.

2023. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

#3 akkor valamit nagyon elcsesztél a 30 év alatt. Nem lehet úgy tanulni egy nyelvet hogy hasznát is fogod venni? Mert én is azt tanultam és napi szinten használom...


A német világviszonylatban hasztalan, ahogy Európában is. Csupán azért tűnik értékesnek, mert sokat oda mennek dolgozni, vagy a szomszédos Ausztriába. Itthon többnyire német cégek vannak, akiknek robotolnak a magyarok.


A spanyoloknál és az olaszoknál is lehet jó munkát találni, viszont az más kérdés, ha ők nem akarnak dolgozni.

2023. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

5. “ A német […] csupán azért tűnik értékesnek, mert sokat oda mennek dolgozni, vagy a szomszédos Ausztriába. Itthon többnyire német cégek vannak, akiknek robotolnak a magyarok.”


“Csupán”? 😂😂😂 Tehát beismered, hogy sokan mennek oda dolgozni és hogy itthon többnyire német cégek vannak.


Nincs több kérdésem.

2023. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom , hogy én tettem fel a kérdést , de többnyire akik kimennek Németországban , ők nem rendelkeznek végzettséggel(én így láttam idáig) nyilván vannak kivételek persze ,

és sokkal jobban megélnek pl egy gyári/kereskedelmi munkából mint itthon, de a kérdésem elsősorban nem ezekre a pozíciókra irányult .

2023. márc. 5. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

7. Ezt nem tudom, honnan vetted… Szó szerint ezrével mennek ki magasan kvalifikált mérnökök, közgazdászok, orvosok, phd-val vagy egyetemi diplomával…


Ellenben Spanyolországba vagy főleg Latin-Amerikába tényleg nem tudom, ki megy ki diplomával… az egyetlen kivétel Barcelona, ahol van például a Pepsinek regionális központja, oda több menedzser is ment ki. Angolul dolgozni.

2023. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
73%

Szerintem sokkal fontosabb, hogy olyan nyelvet tanuljunk ami érdekel is. Ha valamit nem szeretsz csinálni nem is fogod olyan nagy beleéléssel csinálni mint egy olyan dolgot amit szeretsz és érdekel.


Én már négy éve tanulom a német nyelvet és nagyon nem szeretem. Rengeteg nehéz dolog van benne (főleg a névvelők) és számomra megérteni is nehéz.


(Illetve az egyik tanárom szerint az olasszal sokkal többre mehetünk mint a némettel, mert többen beszélik)

És arról se feledkezzünk meg, hogy mostanában nagyon népszerű lett a spanyol nyelv is, a németet viszont sokat csúnya nyelvnek nevezik és nem is akarják tanulni. Szóval szerintem spanyollal vagy olasszal jobban járnál.

2023. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
100%
Spanyol is jó és hasznos. Egész délamcsi azt beszéli és ők nem beszélnek angolul. A francia sem rossz. Az olasz sztem nem olyan értékes.
2023. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!