Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2-C1 szintű, elvont,...

Német B2-C1 szintű, elvont, illetve többes jelentésű igék megtanulásához tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy a fejembe több ilyen ige. Itt már a vizualizáció és összekapcsolás sem működik. Nem segít az sem, ha hallom, mert mindig megértem a mondanivalót, de aktívan nem tudom használni ezeket a szavakat, egyszerűen nem jönnek elő, csak az egyszerűbb szavak. Pl különböző elvont jelentésű igék gehen-nel, geben-nel, kommen-nel, stehen-nel stb. Rengeteg van és teljesen keverem őket, vagy egy nap után elfelejtem. És valamiért kifejezetten az igékkel van problémám. Próbáltam úgy, hogy a főnevesített alakját (pl die Vorgabe) tanultam meg és abból következtettem vissza, de az beszédben rengeteg időt elvesz.

2023. márc. 6. 14:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!