Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanuláshoz, ismeret...

Angol nyelvtanuláshoz, ismeretlen, új szavak tanulásához milyen hatékony és egyszerűen kezelhető alkalmazást tudnék használni?

Figyelt kérdés

Csupán szókincs bővítéshez lenne szükségem egy olyan alkalmazásra ahová az új szavakat be tudnám írni flashcard-okra és azokat tudnám gyakorolni, ismételgetni.


Anki-t próbáltam már, de annyira nem jött be.



2023. márc. 8. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Quizlet. Erre szerintem a legjobb.
2023. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Az app neve: Könyv.

De tényleg. A szavakat szövegben olvasva, szövegkörnyezetükkel együtt könnyebb és érdemes megtanulni. Az olvasást nem lehet megúszni, ha jót akarsz magadnak.

2023. márc. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2023. márc. 9. 00:30
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
+1 a könyvre, meg a filmek, sorozatok angolul fogyasztására. Én is azt csinálom.
2023. márc. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anki
2023. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
+1 a könyvre
2023. márc. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Akik a könyvet adták meg válaszként, azoknak még fejleszteniük kell a magyar nyelvben a szövegértést. A könyv olvasásával nem lehet szavakat tanulni, legfeljebb akkor, ha 20-40-szer elolvasod ugyanazt. Egy könyv egyszeri elolvasásától a lényeghez annyira nem tartozó szavak (és hát ebből van sok) jobb megkapaszkodásához ismétlések kellenek. De azok közül meg nincs csodamódszer, a munkát kell belefektetni. Leírni egyszer "szótárfüzetbe", majd visszaolvasni, leírni kártyákra, bármi szóismétlő programba beírni, és a programot használni, ezek mindegyike jó, mint ahogy az is jó, ha az ember diktafonra mondja és a buszra várva végighallgatja.
2023. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7.: Nekem sűrűn teleírt szótárfüzeteim voltak. Egy év múlva elővettem, és meg mertem volna esküdni, hogy nem csak nem én írtam ki azokat a szavakat, de még életemben nem is láttam őket. :D

Ezzel szemben a szövegkörnyezetükhöz kötve, kifejezések részeként úgy tanulja meg az ember, ahogy az adott nyelvben tényleg használják, és nem úgy, hogy egy mesterségesen hozzárendelt magyar szót jegyez meg hozzá. Nincs olyan szó, aminek van pontos megfelelője, pontosan ugyanazokkal a jelentéshatárokkal és használattal, többi szavakkal közös pontosan ugyanolyan szóbokorban, hozzákapcsolt pontosan ugyanolyan sztereotípiákkal, stb. egy másik nyelvben.


A könyvet, vagy egyes részeit is el lehet olvasni többször.

2023. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!