B2 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap reggel lesz az angol nyelvvizsgám és nagyon félek tőle. Kb. 1 éve kezdtem a felkészülést, szüleimnek rengeteg pénze benne van, de úgy érzem, nem készültem fel eléggé. Egy FCE vizsgáról lenne szó, Szerbiában. A listening, reading and use English szinte mindig százszázalékos, de a writing és a speakingnél nagyon döcögök.. Még ma délután is a teszteket töltögetem. Igazából csak a speakingtől félek, mert nagyon ideges leszek amikor ilyen helyzetbe kerülök, hogy nyomás alatt kell teljesíteni.



2023. márc. 9. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Ha 100 % körül szokott lenni a teszted, az objektíven nézve azt jelenti, hogy rendelkezel az adott szinten elvárt tudással. Innen kezdve nagy baj nem lehet. A szóbelin meg csak az a lényeg, hogy akkor is beszélj, ha izgulsz, valami pár mondatos sablonszöveggel lendítsd túl magad az esetleges elakadásokon.

Szorítok! :)

2023. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert én idén őszre vagy jövőre tervezem a nyelvvizsgát


Nem lehet ismerőst behívni beszélgetésre ? lehet úgy könnyebb lenne

2023. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
Nyugalom, nem lesz baj. Sikerülni fog.
2023. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én angolból már B2-es, majd C1-es vizsgán is voltam. A speaking mindig a nagy félelmem, mert stresszelek, izgulok, már az angol órákon sem szerettem, mikor beszélni kellett, mert mindig úgy éreztem, hogy béna vagyok a többiekhez képest. A B2-es és a C1-es vizsga is elsőre sikerült. Szóval látod, én is féltem, ideges voltam, aztán még is sikerült. Nem te vagy az egyetlen, aki ideges. Más is az, de ez nem jelenti azt, hogy nem fog sikerülni.
2023. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A listening, reading and use English szinte mindig százszázalékos, de a writing és a speakingnél nagyon döcögök.."

Hány évesen izgulsz azon, hogy mi van, ha azok csak 92%-osak lesznek?...


A vizsga után kezdjél végre az önértékelésed fejlesztésére összpontosítani, mert nagyon nem reális.

2023. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bátorító szavakat! Nemrégiben jöttem ki. A speaking nagyon jól ment, jó partnert kaptam. (egyébként valaki kérdezte, hogy lehet-e ismerőst behívni. tudtommal lehet kérni, hogy valakivel összerakjanak, de nem volt most egyik ismerősöm se vizsgázni)

Viszont az, ami nem gondoltam volna, hogy kifog rajtam, az a reading.. Majdnem ki is futottam az időből. A listeningnél pedig hangszóróról engedték az anyagot, ami nekem egy nehezítő tényező volt. Majd meglátjuk ha megjönnek az eredményeim. Sok sikert mindenkinek, aki majd a jövőben írja!

2023. márc. 10. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok tudtam hogy sikerülni fog amúgy én említettem gondoltam könnyebb lenne ha ismerőssel beszélsz nekem is tervben van a nyelvvizsga én egy kicsit félek mert autista és skizofrén is vagyok és lehet hogy elrontanám pedig nagyon szeretem az angol nyelvet mindenféle képen akar tudni legalább B2 szinten
2023. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2023. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!