Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet akarok tanulni. Sok...

Németet akarok tanulni. Sok embert kérdeztem, mindenki azt mondta szavakat tanuljak a nyelvtan meg idővel rám ragad. Oktatók azt mondják, a nyelvtan az első, és majd a szavak jönnek később. Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Viszonylag rövid időn belül kellene egy kis német nyelvtudás. A kollégáim közül aki nyelvtannal kezdte, iskolában tanult sokkal lassabban, és nehezebben beszél, mint aki nagyrészt ragozás nélkül mondja a szavakat. Melyikkel könnyebb megtanulni jól beszélni?

#Nehéz a német nyelv?
2023. márc. 20. 08:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kell a nyelvtan! Főleg egy német nyelvnél! Nem is értem...
2023. márc. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nyelvtan

Viszonylag könnyű, kevés féle szórend van

A szavakat meg közben vagy utána...

2023. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A kettőt együtt tanulod. Példákból, főleg párbeszédekből lehet jól tanulni, onnan megragadni a visszatérő kifejezéseket, kontextusban tanulni a szavakat stb.
2023. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a baj egyes, hogy én tényleg nem értem. Aki tanfolyamot elvégzett, és iskola rendszerében is németet tanult, sajnos ő is a szavak tanulását említette fontosabbnak. Állítólag elég kötött szórend van, azt gyorsabban megszokom, mintha minimális szókincset lenne. Mind a kettőt meg akarom tanulni, de a nyelvtanfolyamokon kívűl mindenki a szókincs fontosságát hangoztatta.
2023. márc. 20. 09:58
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

oké, akkor nehogy hallgass bárkire, aki ét hozzá, az összes tanár hlye, de a kollégáid nagyon jól tudják! iskolában tanultam nagyon jó tanárokkal, ausztriában van olyan aki az ismerkedés első fél órájában meg van róla győződve hogy északnémet vagyok... persze, igen, kötött a szórend, van belőle háromféle is, biztosa jól rá fogsz érezni.

ki kell hogy ábrándítsalak, két mondatból le lehet szűrni, ki az aki sose tanulta a nyelvet, csak játszott kicsit valami szótanulós alkalmazással és most nagyon okosnak hiszi magát. lehet hogy kollégád sokat és magabiztosan pofázik, de ha rosszul, akkor minek? persze egy turistától vagy egy konyhai munkástól senki nem várja el, hogy kulturáltan beszélje az ország nyelvét, tehát ahhoz elég a kollégáid féle álnyelvtudás.

2023. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, én nem degradálni szeretném a tanfolyami oktatást, csak aki iskola rendszerben tanulta szintén azt mondta, hogy a szókincs jobb dolog elsőre. Pusztán a melyikkel kezdjem a kérdés.
2023. márc. 20. 12:02
 7/18 A kérdező kommentje:
A magyar társasàgból nem a tanfolyamot végzettel tartja a német a kapcsolatot, hanem aki viszonylag sok szót tud. A srác saját bevallása szerint nem tud ragozni, csak saját szempontjából beszèl. Egyes szám első szemèlyben.
2023. márc. 20. 12:07
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

"A srác saját bevallása szerint nem tud ragozni"

. Azért ez nagyon "gáz", vagy inkább igénytelenség. Azt fél óra alatt meg lehet tanulni.

A kérdésed és az indoklásod egyre zavarosabb: azt kérdezed, melyiket előbb, mintha ne lehetne a kettőt párhuzamosan csinálni. Most már viszont olyan példát hozol fel, ami azt látszik igazolni, hogy akár el is lehet dobni a nyelvtant, megvagy szókinccsel.


Komolyan még mindig nem értem a dilemmát.

2023. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem baj, elfogadom hogy ez a szinted.
2023. márc. 20. 13:56
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én amúgy tanulni szeretnék, de a kérdésem az volt, hogy melyiket érdemes előbb.
2023. márc. 20. 13:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!