Hogy van magyarul?

Figyelt kérdés

Szóval fogalmam sincs egy becézés magyar fogalmazára.


A mondat így hangzik angolul: here has never been anyone loved me even more than my little Larry Bear. You are my boo.


A boo-t hogyan tudnám othozni magyarra? Szeretném a szlenget (az angol részét) megtartani ha lehetséges.



2023. márc. 31. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A Boo-Boo az a Laci Maci (Yogi Bear) barátja volt, szintén maci csak sokkal kisebb, egy rajzfilmben, ami nálunk magyarul a 80-as években volt népszerű. Lehet, hogy már ott is valami szójáték alapján volt ez a neve. Mindenesetre a rajzfilm magyar szinkronjában is Bubu lett, és most már így közismert magyarul. (Legalábbis azoknak, akik a 80-as években voltak gyerekek.) Tehát ha van is valamilyen áthallása, vagy másodlagos jelentése, már akkor sem volt nyilvánvaló, illetve ott már elveszett a fordítással. Tegyük fel, ha így áll a dolog, akkor nálad is jó lesz: "Te vagy az én Bubukám."


De lesz, aki nálam okosabb, és megmondja, hogy valójában jelent-e is valamit a Boo.

2023. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

A boo a szerelmedre egy szó. Onnantól kezdve bármi szinonimát választhatsz, amit mi ilyen megszólításnak használunk.


Az égvilágon semmi köze Yogi Bearhez. A boo az francia "beau" angolosodása.

2023. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oh köszönöm, igen romantikus értelemre gondoltam mint becézés..kissé túlgondoltam a helyzetet. Szóval lehet akár - édesen, szerelmem, kedvesem, drágám is? Mint becézés?


Köszönöm:D

2023. ápr. 1. 10:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!