Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán. A hiragana egyes...

Japán. A hiragana egyes betűtípusaiban bizonytalan vagyok. Miért szerepel vélhetőleg ugyanaz a szótagjel egyazon rajzol kétféle típussal? Vagy eltérő szótagok ezek?

Figyelt kérdés

A rajzon (link lent), a piros táblán jól olvasom?

"Oishii yo!

Yakisoba."


"SO" szótag?? Tök fura... Egyrészt, a "TO" szótag épp úgy beleképzelhető ebbe a betűtípusba, másrészt a fehér táblán

isobe

szerepel??


Ha igen, ott miért más a "SO" betűtípusa?


A két "SO" egyáltalán nem egyforma típusú. A fehér táblán levő jobban hasonlít a standard "SO" rajzolásra, míg a pirostáblás máshogyan "cifráz".



Miért tér el ennyire a szabványtól? Ilyen nagy fokban?



Vagy rosszul olvastam ki? A szabvány kanákat sokkal könnyebb kiolvasnom. Nyilván latin betűsök között is rengeteg típus van, pl times new roman. De itt valami eszementen cifra a "SO" hiragana szótag a piros táblán, ha egyáltalán az "SO"...:


[link]



2023. márc. 31. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi fura nincs azon a so-n.

Csak más betûtípus.


Tessék, itt egy lista:

[link]

2023. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem egyébként fura. A linkeden szinte mind hasonlít egymáshoz, kivéve kettőt, az utolsó az, ami a rajzon a piros táblán van, míg a másik táblán a sztenderd jellegű szerepel, szóval ez a kettő kilóg a sorból:


[link]


[link]

2023. márc. 31. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!