Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki jól beszéli az...

Ha valaki jól beszéli az angolt, és dolgozik pl. ügyfélszolgálatosként, vagy más irodai munkát, helyesírásban az amerikai angol szerint is írhat?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl. egy brit üzletemberrel levelezik, akkor a helyesírásban írhat az amerikai angolt használva?


Vagy mi az elvárás a munkahelyeken ilyen szempontból? Van kikötés?



2023. ápr. 18. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Tökmindegy.
2023. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Én a kérdést se értem. Mit akarsz tudni röviden?
2023. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha egy munkahelyen angolul kommunikálsz írásban, mindegy melyik helyesírást alkalmazod? (brit angol, amerikai angol)
2023. ápr. 18. 23:51
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ja, úgy értem. Hát nálunk mindegy. Nekünk van brit és amerikai partner is, megertjuk és ők is minket.
2023. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"mi az elvárás a munkahelyeken ilyen szempontból?"

Az az elvárás, hogy legyél annyira kommunikatív, hogy ha arra vagy kíváncsi, milyen elvárásai vannak a munkahelyednek, akkor a felettesedet kérdezd meg, ne a gyk-t!

2023. ápr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, mondjál különbségeket helyesírásban angol és amerikai között.
2023. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pl. color-colour, honor-honour,


favor-favour stb.


Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 19. 10:32
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Elméletileg kérdezed még diákként, vagy már dolgozol egy ilyen munkahelyen?


Ha diák vagy, bízd a tanárodra, hogy melyik nyelvjárást tanítja, mert bármelyiket tanulod is meg, megfelelő lesz ügyfélszolgálatosként, nyugodt lehetsz, és minél inkább a saját nyelvjárását taníthatja valaki, annál magasabb szinten fogod tudni megtanulni tőle a nyelvet (ami ugyanaz bármelyik nyelvjárás esetén!).

Közben pedig gondolj arra, hogy te, aki a sztenderd, mondjuk úgy, budapesti magyar nyelvjárást ismered, vajon mennyire lennél képes megtanítani valakinek pl. az erdélyi, vagy a szögedies magyar nyelvjárást. Hát kb. semennyire. De attól még nagyon is jól tudsz magyarul.

2023. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
20%
Hülyébb kérdésed nem volt?
2023. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 16:59-es. Kedves 20:09-es: nem, nem volt hülyébb kérdésem...

Annak örülj, hogy te nem vagy ennyire hülye. Aki meg ilyen hülye mint én, az meg próbál fejlődni, tanulni. Majd csak lesz valami ebből.

2023. ápr. 19. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!