Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem tudok olvashatóan...

Ha nem tudok olvashatóan írni, akkor felejtsem el a papíralapú nyelvvizsgákat?

Figyelt kérdés

Olvashatatlan a kézírásom. Viszont számítógépen viszonylag gyorsan gépelek.


Ez szempont legyen a nyelvvizsga kiválasztásánál? Így csak online és számítógépes vizsgákra jelentkezzek?


2023. ápr. 28. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meddig tartana olvashatóan írni megtanulni? ...
2023. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fact: Dysgraphia is a lifelong condition—there's no cure to make it go away. That doesn't mean, though, that people with dysgraphia can't succeed at writing and other language-based activities.
2023. ápr. 28. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem mondtad, hogy diszgráfiás vagy.

Másrészt, hogy aki diszgráfiás, az nem feltétlenül ír olvashatatlanul...

2023. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy diszgráfiás vagyok e. Csak olvashatatlanul írok, ennyi.


Nem fordultam szakemberhez ugyan, de ha egyáltalán korrigálható, gondolom évekbe telne és nem hónapokba. Nekem pedig nincs ennyi időm, 45 éves vagyok és munkanélküli. Ha nem lehet kézzel írva, akkor marad számítógépen.

2023. ápr. 28. 18:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha diagnosztizált diszgráfiás lennél, akkor kérvényezhető lenne az írásbeli szóbeli vagy elektronikus teljesítése.
2023. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
valóban, mert mennyivel jobb gyorsan barkácsolni valamit, ahelyett hogy megpróbálnád az alap problémát megszerelni... persze lehet origós online tesztet kitölteni, amivel lesz egy hulladék papírod, amire normális cég magyarországon se néz rá se, külföldön meg nem is létezik, de kidobtál egy csomó pénzt és még mindig nem tudsz írni kézírással.
2023. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Szerinted ezen alapprobléma megszerelése mindössze napok, hetek kérdése?
2023. ápr. 29. 06:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai fiataloknál altalános probléma, hogy nehezen megy a kézírás. Én az elmúlt 7-8 évben csak a nevemet írtam le kézzel kb, és így mentem most angol C1-re. Egyáltalán nem jelentett gondot, a levelet 25 perccel hamarabb be tudtam fejezni és a maradék időben az egy-egy olvashatatlan szót áthúztam és fölé írtam a nyomtatott, olvasható verziót.

Én azt javaslom, hogy vagy nyomtatott betűvel írj, vagy szép lassan, ha tudsz angolul és nem szótárazással megy az idő, akkor bőven belefér az időkeretbe a lassú, de szép írás.

2023. ápr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindig olvashatatlanul írtál vagy idővel vált olvashatatlanná az írásod?


Az általános iskola általában rákényszerítette a gyerekeket az olvasható folyóírásra, osztályozták a külalakot is. Viszont felső tagozattól, középiskolától meg aztán pláne, már kevésbé figyeltek rá, viszont fontosabbá vált, hogy gyorsan írjon az ember, ami nyilván a külalak rovására megy.


Én középiskolában váltottam stílust folyóírásról, hogy gyorsabban tudjak írni megőrizve az olvashatóságot. Ez néhány nap gyakorlásba telt. Viszont egyetem alatt még gyorsabban kellett jegyzetelni, ami megint csak az olvashatóság kárára ment. Azóta jóval kevesebbet kell írnom, ami fokozta ezt a problémát.


Ha nálad is hasonlóan alakult, annyit tudok mondani, szánj rá néhány napot, lassíts le és figyelj a külalakra.

2023. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Általános iskolánál még nem emlékszem, hogy különösebb probléma lett volna. Gimnáziumban viszont már kifejezetten nehezen olvasták el az írásom a tanárok. Volt hogy a dolgozatra egyest akartak adni, mert hosszú szöveg volt és nem tudták elolvasni.


Írok egy mintát kicsit lassabban, odafigyelve és elmegyek vele egy logopédushoz. Úgy tűnik ez rájuk tartozik.

2023. ápr. 29. 13:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!