Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol szóbelin mi várható?

Emelt angol szóbelin mi várható?

Figyelt kérdés
Angol emeltet teszek előrehozottan. Nagyon bosszankodom, mert az írásbelin 3 dolgot is amaiatt rontottam, mert nem bíztam magamban és az utolsó pillanatban átírtam rosszra. Nagyon szeretnék a szóbelin kompenzálni, mindenképpen javítani. Aki csinálta, az milyen kérdést kapott? Milyen könyvből készüljek? Kérem, hogy az olyan válaszolók kíméljenek, akik azt mondják, hogy nem lehet készülni, mert igenis lehet, sok könyv van erre. Én arra lennék kíváncsi, hogy aki szorgalmas és 90 százalék felett teljesített, az miből és hogyan készült. Segítségeteket előre is köszönöm. :)

2023. máj. 13. 10:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam bele, de emelt angol érettségiről van szó persze.
2023. máj. 13. 10:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel szintemelőztem angolból, a Raabe Klett érettségi felkészítő könyvéből tanultam. De valahol találtam egy "próbaérettségi" feladatsort is, ami a lehetséges kérdéseket szedte össze elég jól, témánként. Ha akarod, megpróbálom megkeresni és belinkelni neked. A témák persze változhattak ősz óta, de hátha így is hasznos.
2023. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

"aki szorgalmas és 90 százalék felett teljesített, az miből és hogyan készült"

Az szorgalmasan végigjárta a középiskolai angolórákat, minden lehetőséget megragadva arra, hogy még és még és még valamit megtanulhasson, két évig faktra is járt és csak rendes időben érettségizett, amikorra már jóval többet tudott, mint az előző (vagy az azelőtti) év végén, nem pedig előrehozottal akart megszabadulni az angoltanulástól, a dolgozatírásoktól, a feleletektől, az órákra való készüléstől, az újabb és újabb szódolgozatoktól, stb.

2023. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Kommentelő: köszönöm szépen, azt nagyon megköszönném :)
2023. máj. 14. 05:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Nem a megszabadulás miatt csinálom. Hanem azért, mert egy olyan egyetemre szeretnék menni, ahol nagyon magas a ponthatár és a megváltozott érettségi követelmények miatt sokkal többet kell teljesíteni, mint a régiben kellett volna, ezért. Kérlek szépen ne minősíts ismeretlenül. Egyébként az elmúlt 2 nyaramat végigangoloztam, az egész 11.,12. anyagot megtanultam az osztályozóra, nálunk nagyon komolyan vették. Utána sem hagyom abba az angolt, mivel idegen nyelven szeretnék tanulni és szakmai nyelvvizsgat is szerezni. Szóval ezzel most egy kicsit mellélőttél, de köszönöm, hogy gondolkoztál a kérdésen. Ha van tényleges, hasznos válaszod, legközelebb szìvesen veszem.

2023. máj. 14. 05:44
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

"az egész 11.,12. anyagot megtanultam az osztályozóra, nálunk nagyon komolyan vették"

Akkor hogy kérdezhetsz olyat, hogy milyen könyvből készüljél az érettségire? Hiszen akkor már fel vagy készülve, nem? Ugyanazokból a könyvekből készülj még alaposabban, amelyekből az osztályozóra készültél.

2023. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, a 2. válaszoló vagyok, és megtaláltam azt a gyűjteményt, amiből készültem tavaly. Nekem nagyon sokat segített a gyakorlásban. Használjátok egészséggel! :)

Emelt:

[link]

Ha valakinek a középszint is hasznos lehet, az is van:

[link]

2023. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!