Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni németül társalgási szinten?

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Egy és kilencszáz év között.
2023. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Intenzitástól függ. Nekem tanárral, úgy hogy minden nap foglalkoztam vele sikerült 4 hónap alatt A2-ről B1 szint.

No meg a képességektől. Én átlagos vagyok, van akinek nehezebben megy, másra csakúgy ragad.

És a tanuláson kívűl is ha foglalkozol vele, az segít, pl sorozatokat nézni németül.

Nulláról indulsz? Mit jelent pontosan a társalgási szint (el tudj intézni hétköznapi dolgokat, pl kérni egy kiló kenyeret, vagy magabiztosan beszélj egy állásinterjún akár)?

Szóval sok tényezős. Alapból szerintem nem egy túl nehéz nyelv, angolnál nehezebb valamivel. De ha találsz egy jó tanárt, kb 2-3 óra után ő is megmondja, hogy mi a realitás.

2023. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!